صمد آقایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این محصولات در بخش‌های نرم‌افزاری، زیست محیطی و انواع حسگرهای هوشمند توسط شرکت‌ها در این سایت به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: تاکنون حدود ٢٠٠ کاربر در سایت فن‌بازار منطقه‌ای استان به آدرس /http:/urmia.techmart.ir ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اظهار داشت: این کاربران برای شناسایی محصولات فناور یا برای معرفی محصولات خود در سایت فن‌بازار استان ثبت‌نام کرده‌اند.

وی بیان کرد: شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان می‌توانند برای توسعه فروش و صادرات محصولات خود در این سامانه ثبت‌نام کنند زیرا هر محصولی که در این سامانه ثبت شود، در کل کشور قابل مشاهده خواهد بود.

کارگزار فن‌بازار منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت:  تاکنون ٣٠ شرکت فناور و دانش‌بنیان نیز در سایت فن‌بازار منطقه‌ای این استان ثبت‌ شده‌است.

آقایی  اظهار داشت: سرعت‌بخشی در فرآیند مبادله فناوری بین عرضه‌کنندگان و متقاضیان فناوری از اهداف راه‌اندازی فن‌بازار مجازی است.

وی افزود: سامانه فن‌بازار فرصتی را برای صاحبان فناوری محصولات فراهم می‌کند تا محصول خود را به طور کامل و دقیق معرفی کنند.

وی بیان کرد: آشنایی متقاضیان فناوری با محصولات عرضه شده و بیان نیازهای فناورانه به تولیدکننده محصولات فناور از دیگر ویژگی‌های این سایت مجازی است.

وی تاکید کرد: در حقیقت پیدا کردن، شناختن نواقص و نیازمندی‌های چرخه تولید، سرمایه و فروش عمده‌ترین کاری است که بر عهده کارگزار فن‌بازار قرار دارد.

وی ادامه داد: سایت جدیدی نیز با لینک http://www.tavaniran.ir و با هدف اعلام مشخصات فنی و نیازمندی‌های واحدهای تولیدی راه‌اندازی شد و شرکت‌ها می‌توانند در این سایت ثبت نام کرده و مشخصات فنی و توان تولیدی خود را بارگذاری کنند.

سایت «فن بازار» به عنوان زیرساخت اطلاعاتی فن‌بازار استانی با حمایت پارک علم و فناوری استان راه‌اندازی شد و به عنوان حلقه واسط شرکت‌های دانش‌بنیان با سرمایه‌گذاران مطرح است.

فن‌بازار یک سیستم جامع انتقال فناوری بین عرضه‌کنندگان و متقاضیان فناوری است که به صورت نظام‌مند فرآیند انتقال فناوری را تسهیل می‌کند.

فن‌بازار در ۲ بخش بازار فیزیکی و بازار مجازی فعالیت می‌کند و پارک علم و فناوری این استان در نخستین قدم بخش مجازی را راه‌اندازی کرده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.