اخبار مرتبط

میلاد اسماعیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راهپیمایی کنندگان چالدرانی فردا در میدان شاه اسماعیل صفوی تجمع کرده و از خیابان های امام خمینی (ره)، طالقانی و شهید نیکخواه به سمت مزار شهدا راهپیمایی می کنند.

وی اظهار داشت: امیدواریم امسال این آیین با شکوه بیشتری در این شهرستان برگزار شود و با توجه به توطئه های بیشمار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، شاهد حضور پرشور مردم در این راهپیمایی دشمن شکن باشیم.

وی اضافه کرد: آیین روز ۱۳ آبان از ساعت ۱۰ صبح فردا /دوشنبه/ آغاز می شود و  امام جمعه چالدران سخنران اصلی این راهپیمایی خواهد بود.

وی ادامه داد: محدودیت های ترافیکی در خیابان ها و معابر منتهی به «میدان شاه اسماعیل صفوی» و خیابان امام خمینی (ره) و شهید نیکخواه به سمت مزار شهدا در روز راهپیمایی در این شهر اعمال می شود.

روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ماموران رژیم شاه، امام خمینی (ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا به ترکیه تبعید کردند. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ دانش‌آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را روز ملی مبارزه با استکبار نام‌گذاری کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.