محمد اقوامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این چهار پرونده که مربوط به قاچاق کولر گازی، اقلام داخل خودرو، شال و روسری و سیگار بود، قاچاقچیان هرکدام از پرونده ها به ترتیب به پرداخت ۲ میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال، ۴۳۶ میلیون ریال، ۳۵۳ میلیون ریال و ۴۳۰ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان جریمه مربوط به قاچاقچی کولرگازی بوده است، اضافه کرد: مجرم این پرونده قصد داشت ۳۴ دستگاه کولرهای گازی انباشت شده را در بازار عرضه کند که توسط ماموران انتظامی ارومیه دستگیر شده بود.

وی بیان کرد: با شکایت و اعلام جرم گمرک این پرونده به همراه متهم به شعب تعزیرات حکومتی ارومیه ارجاع و متهم پرونده به پرداخت جریمه همراه با ضبط کالا محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه قاچاقچیان کالا در این استان امسال به پرداخت ۹۲۹ میلیارد ریال جریمه محکوم شده‌اند، ادامه داد: این میزان جریمه برای متخلفان سه‌هزار و ۸۲۴ پرونده مختومه در حوزه قاچاق کالا در آذربایجان‌غربی در نظر گرفته شده است.

اقوامی اضافه کرد: قاچاق کالاهایی نظیر سیگار، سوخت، البسه، طلا و زیورآلات، لوازم یدکی خودرو و لوازم خانگی از جمله مهمترین پرونده های قاچاق طی این مدت در آذربایجان‌غربی به شمار می رود.

وی بیان کرد: در سال جاری سه‌هزار و ۸۷۴ پرونده قاچاق به تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی وارد و بیش از ۹۸ درصد آنها مختومه شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی ادامه داد: میزان جریمه های در نظر گرفته شده برای این متخلفان علاوه بر کالاهای ضبط شده از آنان است که این کالاها نیز میلیاردها ریال قیمت گذاری می شود.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق است و سالانه صدها میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف و ضبط می شود.

تعزیرات حکومتی مسوول رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا و ارز، تخلفات بهداشتی، درمانی، کالایی و خدماتی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.