افسانه بازیار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کتابخانه با عنوان «روناک» در مدرسه شهدای ۳۱ شهریور این روستا و در قالب طرح «بخوانیم و ببخشیم» افتتاح شد.

وی افزود: ۱۲۰ جلد کتاب در موضوعات مختلف و جذاب برای استفاده دانش‌آموزان این روستا به این کتابخانه اهدا شده که به تدریج بر شمار آنها افزوده خواهد شد.

وی اضافه کرد: به منظور ایجاد وحدت‌رویه، افزایش تاثیرگذاری و ایجاد شور همگانی در مراکز سراسر کشور شعار «بخوانیم و ببخشیم» انتخاب شده است که در قالب این طرح خیّران و دوستداران مطالعه، پس از خواندن کتاب برای ترویج این فرهنگ آن را به دیگران نیز اهدا می‌کنند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهاباد اظهار داشت: اولویت راه‌اندازی کتابخانه‌های روستایی برای مناطق محروم و کم‌برخوردار تعریف شده است.

وی تاکید کرد: بیش از ۴۰ مدرسه روستایی در مهاباد شناسایی شده که نیاز به کتابخانه دارند و خیّران می‌توانند با راه‌اندازی کتابخانه در این مدارس به ترویج فرهنگ مطالعه کمک کنند.

«بازیار» با بیان اینکه تاکنون در ۲۳ روستای محروم این طرح اجرا شده است، بیان کرد: در طرح «بخوانیم و ببخشیم»، کتابخانه‌ها با همکاری آموزش و پرورش در محیط مدارس روستایی اجرا می‌شود و در آینده نزدیک چندین روستاهای محروم بخش خلیفان مهاباد نیز صاحب کتابخانه می‌شود.

روستای «اوزون‌دره» از توابع بخش مرکزی مهاباد دارای ۲۸۰ نفر جمعیت در قالب ۵۰ خانوار است.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت و ۶ کتابخانه عمومی در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۲۰۹۳
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.