علی مصطفوی روز سه‌شنبه در آیین تودیع و معارفه ناظر گمرکات آذربایجان‌غربی افزود: با رسمی‌شدن مرز کیله سردشت، تعداد گمرکات رسمی استان از پنج به ۶ گمرک افزایش یافته که باید نظارت دقیق بر این گمرکات و ساماندهی آن‌ها در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات ایجاد شده ناشی از بخشنامه‌های متعدد در گمرکات اضافه کرد: گاهی صدور بخشنامه‌های متعدد در امور گمرکی باعث ایجاد ابهام در حوزه‌های کاری می‌شود که باید گمرک ایران این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

وی بیان کرد: ارتقای سلامت اداری، پیگیری توسعه تجهیزات گمرکی و استفاده حداکثری از امکانات الکترونیکی در جهت مقابله با قاچاق، آموزش نیروی انسانی، نظارت و ارزیابی و به حداقل رساندن بوروکراسی اداری از دیگر مواردی است که باید مد نظر مدیریت این بخش قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی یک امانت الهی بوده و تغییرات مدیریتی نیز امری طبیعی و ضروری به شمار می رود که باید در راستای ارتقای شاخص های ادارات، در این خصوص همواره اهتمام شود.

در این آیین، از خدمات و تلاش های «احمد برکابیان» ناظر سابق گمرکات آذربایجان‌غربی قدردانی و «توحید آذربد» به‌عنوان ناظر جدید گمرکات استان و مدیرکل گمرک ارومیه معرفی شد.

 در حال حاضر ۶ گمرک مرزی شامل کیله سردشت، تمرچین پیرانشهر، سرو ارومیه، رازی خوی، بازرگان ماکو و صنم بلاغی پلدشت در آذربایجان‌غربی فعال است.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.