فرهاد حبیبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اولین کاروان اعزامی به عتبات عالیات کشور عراق در قالب ۲ اتوبوس از این شهرستان به کربلای معلی اعزام شد و طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان آذر سال جاری ۲۰۰ نفر دیگر هم از مددجویان تحت پوشش این نهاد به کربلا اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: اعزام ۳۰۰ نفر از مددجویان به مشهد مقدس و ۴۰ نفر به شهر مقدس قم هم از دیگر برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) شاهین‌دژ است که در طول سال جاری انجام می‌شود.

حبیبی با بیان اینکه امسال اعتبارات خوبی از طرف رییس کمیته امام خمینی(ره) برای شاهین‌دژ در نظر گرفته شده، اضافه کرد: هشت میلیارد ریال اعتبار برای اردوهای زیارتی، مشهد مقدس و دیگر اماکن مقدسه به کمیته امداد امام خمینی این شهرستان اختصاص یافته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین‌دژ هدف از برگزاری این سفرهای زیارتی را ایجاد نشاط روحی و روانی، تقویت باورهای دینی و اعتقادی، ارج نهادن به خانواده‌های نیازمند تحت حمایت و ایجاد روحیه خودباوری در مددجویان عنوان کرد. 

حبیبی تاکید کرد: اولویت اعزام به سفرهای زیارتی با مددجویان مناطق محروم، زنان سرپرست خانوار، مجریان طرح‌های اشتغال، دختران بازمانده از تحصیل و در آستانه ازدواج است. 

هفت هزار و ۸۴۲ نفر در قالب سه هزار و ۶۵۵ خانوار در شاهین دژ زیرپوشش چتر حمایتی کمیته امداد امام (ره) قرار دارند. 

شاهین دژ با ۹۲ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

۹۹۰۳ / ۳۰۲۰/۳۰۷۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.