به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، سرهنگ فردین پیری در جمع خبرنگاران استان با اشاره به اینکه جنگ امروز، تهدیدات نرم است و رسانه‌ها  به عنوان سربازان جنگ نرم نظام هستند گفت: عملیات مرزبانی در مرزهای استان ۳۰درصد افزایش یافته است. وی ادامه داد: در عملیات‌های مختلف امسال، شاهد کاهش ۱۲درصدی کشفیات قاچاق سوخت، افزایش ۳۸۲درصدی کشفیات طلای قاچاق، افزایش ۱۰۰ درصدی کشفیات یورو و ۱۵۶درصدی لیر قاچاق و همچنین افزایش ۸۴درصدی کشفیات موادمخدر قاچاق بودیم.

سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: تعداد متهمان قاچاق موادمخدر هم امسال با رشد ۶۴درصدی به ۲۸نفر رسیده ضمن اینکه ۱۱ دستگاه خودرو نیز در این باره توقیف شده است.

پیری خاطر نشان کرد: ارزش کالاهای قاچاق نیز امسال با کاهش ۳۰درصدی به ۳۰۵میلیارد ریال رسیده است.

پیری گفت: مرزبانی استان و همچنین نیروهای نظامی و سپاه پاسداران تمام مرزها را تخت نظر و رصد دارد و با هرگونه تعرض مقابله می کنیم.

وی در مورد دیوارکشی کشور ترکیه در مرز کشورمان گفت: هرکشور برای دفاع و حفظ امنیت مواضع مشخصی دارد بطوریکه برخی با کشیدن دیوار یا ایجاد پاسگاه به دنبال حفاظت فیزیکی مرز خود هستند و این اتفاق ارتباطی به کشور هم مرز مقابل ندارد با این حال مرزهای ایران تحت رصد الکترونیکی و پهبادی و از هر لحاظ تحت کنترل است.

سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: مرزهای استان با هیچ تهدیدی روبرو نیست و در صورت وجود هر نوع تهدیدی پاسخ جدی داده خواهدشد. وی  در خصوص شهدای مرزبانی استان نیز گفت : امسال با توجه به آمادگی‌ها و و تجهیزات نوین و ارتقاء سطح آمادگی نیروها شاهد کاهش ۹۵ درصدی را در تقدیم تعداد شهدا و جانبازان استان شاهدیم. 46
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.