اخبار مرتبط

اردلان محمدپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که این روند کاهش دما تا اواخر هفته جاری در منطقه ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: برای ۲۴ ساعت آینده نیز جوی به نسبت آرام و پایدار بر آسمان آذربایجان‌غربی حاکم خواهد بود که وزش باد به نسبت شدید در مرکز و جنوب این استان محسوس دور از انتظار نیست.

وی در خصوص دمای هوای استان در شبانه‌روز گذشته نیز افزود: در این مدت چالدران با ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و پلدشت با دمای ۳۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان بود و دمای هوای ارومیه نیز بین ۱۸ و ۳۰ درجه و دمای هوای مهاباد نیز بین ۱۸ و ۳۱ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

آذربایجان‌غربی در یک منطقه کوهستانی با میانگین بارش سالانه ۳۴۰ میلی‌متر بارندگی واقع است و از اواسط خردادماه به تدریج دمای هوا افزایش یافته و این افزایش دما تا اواخر شهریور ادامه می‌یابد.

آذربایجان‌غربی در مجموع ۱۸ ایستگاه فرعی و اصلی هواشناسی دارد و ایستگاه هواشناسی مهاباد یکی از ایستگاه‌های اصلی هواشناسی «سینوپتیک» استان است که در طول شبانه‌روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازگیری و ثبت می‌شود.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۳۰۷۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.