یاشار جوادی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون هشتمین مرحله اردوی آمادگی تیم نوجوانان در حال برگزاری است و ۱۹ بازیکن در حال تمرین هستند که از این تعداد ۱۲ نفر در لیست نهایی برای اعزام به مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهان در تونس انتخاب می‌شوند.

وی ادامه داد: تیم ملی نوجوانان ۲۲ مرداد ماه و یک هفته زودتر از آغاز مسابقات قهرمانی جهان عازم کشور تونس می‌شود تا قبل از برگزاری رقابت‌های اصلی در یک تورنمنت دوستانه شرکت کند.

وی ادامه داد: شرایط مسابقات رده سنی نوجوانان به دلیل ناشناخته یودن بازیکنان شرکت کننده به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست زیرا بدون شناخت قبلی و برای نخستین بار مقابل هم صف آرایی می‌کنند و در این میان تیم‌ها با اتکا به هماهنگی و انسجام تاکتیکی و تکنیک فردی خود به میدان می روند تا رفته رفته به شرایط مسابقات مسلط و آشناتر شوند.  

مربی تیم والیبال نوجوانان میانگین قدی بازیکنان ایران را بالای ۲ متر اعلام کرد و گفت: این امر یکی از مزایای خوب این تیم است ضمن اینکه از اسفند سال گذشته تاکنون تمرینات خوب و منظمی را پشت سر گذاشته‌ایم و تمامی بازیکنان از نظر جسمی و روانی در آمادگی خوبی به‌سر می‌برند.

جوادی با اشاره به اینکه هم‌اکنون پنج بازیکن ارومیه‌ای شامل امیرحسین توخته، بردیا سعادت، سهیل مسعود، علی اصغر نبی‌زاده و امیرحسین همتی در آخرین مرحله اردوی تیم ملی نوجوانان حضور دارند، افزود: چهار نفر از این بازیکنان در مسابقات ۲۰۱۸ نوجوانان آسیا نیز حضور داشتند و این بار نیز از شانس زیادی برای عضویت نهایی و قرار گرفتن در جمع ۱۲ بازیکن مسابقات جهانی برخوردار هستند.

پانزدهمین دوره مسابقات والیبال زیر ۱۷ سال جهان از ۳۰ مرداد تا ۸ شهریور به میزبانی تونس برگزار می‌شود و  ایران در ۱۴ دوره گذشته، ۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به دست آورده است و سومین تیم پرافتخار مسابقات محسوب می‌شود.

تیم ملی نوجوانان ایران در سال ۲۰۱۷ با هدایت محمد وکیلی قهرمان جهان شد.

هفته گذشته بازیکنان تیم ملی جوانان ایران نیز با حضور پنج والیبالیست تاثیرگذار ارومیه‌ای به نام‌های «امیرمحمد فلاحت‌خواه در پست پاسور، محمدرضا حضرت‌پور در پست لیبرو، امیرحسین توخته بازیکن سرعتی زن، مرتضی شریفی بازیکن قدرتی و بردیا سعادت در پست پشت خط‌زن» مقام قهرمانی مسابقات ۲۰۱۹ جهانی بحرین را کسب کرده و جام طلایی را بالای سر بردند.

شهر ارومیه به عنوان قطب والیبال ایران ملی‌پوشان زیادی تقدیم تیم‌های ملی کرده است که یدالله کارگرپیشه، ساسان خداپرست، میرسعید معروف، مرتضی شریفی و بردیا سعادت پنج کاپیتان ارومیه‌ای از دهه‌های ۴۰ تا ۹۰ هستند.

۷۱۵۶/۲۰۹۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.