رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: دولت از واحد های صنایع تبدیلی در بخش قارچ خوراکی حمایت می کند.

رسول جلیلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: با توجه به اینکه احداث واحد فرآوری و صنایع تبدیلی در افزایش تعداد واحدهای تولید قارچ موثر است سازمان جهاد کشاورزی و دولت از واحد های صنایع تبدیلی در بخش قارچ حمایت می کند.

جلیلی با اشاره به اینکه  در حال حاضر  70واحد تولید قارچ خوراکی فعال ونیمه فعال در سطح استان وجود دارد تصریح کرد: در این تعداد واحد تولیدی تعداد 250 الی 300 نفر مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با تاکید به اینکه 10 واحد صنعتی در زمینه فرآوری و تبدیل و دسته بندی قارچ خوراکی در استان فعالیت دارنداظهار کرد: در صورت احراز شرایط لازم و اخذ پروانه تاسیس بدون محدودیت، تسهیلات به متقاضیان تولید قارچ خوراکی استان  پرداخت می شود.

وی در خصوص میزان تولید قارچ خوراکی در استان یاد آورشد: در سال گذشته حدودا 3000 تن قارچ تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد افزایش  را نشان می دهد.

جلیلی ادامه داد: بخش عمده محصول تولید شده در استان مصرف می شود و صادرات خارج از استان و کشور چشمگیر نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی توسط مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی در جهت گسترش و آگاهی بخشی به پرورش دهندگان قارچ در استان صورت می گیرد.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.