رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه از کلنگ زنی کارخانه تولید کود کمپوست ارومیه طی سال جاری خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی احد یوسفی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه  در شش ماه اول سال جاری کارخانه تولید کود کمپوست کلنگ زنی می شود تا این پروژه نیز وارد فاز اجرایی شود  بیان کرد:  این مقوله یکی از مطالبه‌های اصلی مدیریت شهری ارومیه است لذا با سرمایه‌گذاری نیز وارد عقد قرارداد شدیم اما به دلیل کاهش قیمت خرید برق از انرژی های پاک توسط دولت، این سرمایه گذار بدلیل متضرر شدن قادر به ادامه همکاری نشد که این مهم  کمک دولت را در کل کشور جهت راه اندازی کارخانه تولید انرژی از پسماندهای شهری را می‌طلبد.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهری ارومیه با اشاره به تاخیر 13 ساله در افتتاح و تکمیل کارخانه کمپوست اظهار کرد: موضوع احداث پروژه کارخانه کمپوست ارومیه از سال 86 آغاز شده ولی به دلایل مختلفی به درازا کشیده شده و تا کنون ادامه یافته است.

یوسفی افزود: در جلسه‌ای که به تازگی با شهردار ارومیه و دیگر مسئولان برگزار شد این پروژه به مرکز خدمات سرمایه گذاری ارجاع داده شد تا نحوه سرمایه گذاری و عقد قرارداد این پروژه بررسی و مشخص شود.

وی گفت: بازه زمانی اختصاص یافته بعد از عقد قرارداد به این پروژه برای تکمیل و بهره برداری شش ماه بوده و بعد از این مدت نسبت به فعال‌سازی کارخانه کمپوست و تولید کود کمپوست اقدام می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه اظهار کرد: فرهنگ‌سازی در زمینه تفکیک پسماند از مبدا یکی از موارد مهم و ضروری در شهر ارومیه محسوب می‌شود و این مهم برای تحقق نیازمند برنامه‌ریزی و آموزش است.

وی گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه نیز با توجه به اهمیت موضوع فرهنگ‌سازی در تلاش است تفکیک پسماند از مبدا را در بین خانواده‌ها نهادینه کند و آموزش کودکان در این طرح به عنوان نسل فردا از اهمیت به‌ سزایی برخوردار است.

یوسفی خاطرنشان کرد: اجرای مسابقه نقاشی با محوریت پسماند، دعوت از شرکت‌کنندگان مسابقه جهت حضور در برنامه‌ی کودک با محوریت پسماند و نیز تهیه و پخش بروشورهای آموزشی تفکیک پسماند از مبدا از جمله اقداماتی است که توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه در حال اجرا است.

وی مشارکت خانواده‌ها در نهادینه کردن فرهنگ تفکیک پسماند از مبدا را حائز اهمیت دانسته و افزود: مشارکت خانواده‌ها می‌تواند از میزان تولید زباله در شهر ارومیه بکاهد و سبب توسعه شهر شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: روزانه در ارومیه 500 تن زباله تولید می‌شود و این مقدار زباله توسط 880 نفر از پاکبانان و 137دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین به صورت شبانه روزی جمع آوری می‌شود که با تفکیک زباله از مبدا می‌توان از حجم زباله و هزینه‌های جاری  آن کاست. 
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.