سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از آغاز به کار فاز سوم طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان آذربایجان غربی خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی دکتر امین رستم زاده در جلسه هماهنگی طرح ملی مشاغل خانگی آذربایجان غربی  در تشریح ساز و کارهای عملی این طرح اعلام کرد: در این فاز متقاضیان ثبت نام شده مشاغل خانگی توسط پشتیبانان فعال در رشته های شغلی مد نظر آموزش های تخصصی و شغلی مورد نظر را طی می کنند . تا با تولید محصولات باکیفیت مشکلات مربوط به اتصال به بازار فروش محصولات تولیدی متقاضیان رفع گردد.
 وی اظهار کرد: تاکنون بیش از 30 پشتیبان در اکثر رشته های شغلی مشاغل خانگی شناسایی شده و در مرحله معرفی متقاضی مربوطه مشاغل خانگی به پشتیبانان و اتصال به بازار هستیم.
 سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی ادامه داد :در این فاز بر اساس تعداد متقاضیانی که تحت پوشش پشتیبان قرار خواهند گرفت به ازای هر متقاضی فعال متصل شده به بازار حداکثر  وام ۲۰ میلیونی به پشتیبان آن رشته شغلی از طریق صندوق کارآفرینی امید و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در قالب تسهیلات کم بهره تعلق خواهد گرفت.
 دکتر رستم زاده اظهار کرد: پشتیبانان طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی با کمک تسهیلگران هر شهرستان و دستگاههای اجرایی در حال شناسایی بوده و به صورت مستمر و تصادفی بر فعالیت پشتیبانان و متقاضیان مشاغل خانگی از طرف دستگاههای اجرائی و جهاد دانشگاهی نظارت صورت خواهد گرفت.
 سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در خصوص فازهای اول و دوم این طرح ملی اظهار کرد: این طرح در سه فاز در استان در حال اجرا می باشد که در فاز اول ظرفیتها و پتانسیل های استان در خصوص مشاغل خانگی شناسایی شده که بعد از انجام این مراحل ۲۱ رشته به عنوان فرصت ها و پتانسیل های مشاغل خانگی انتخاب شده است.
 وی ادامه داد: در فاز دوم این طرح ثبت نام از متقاضیان مشاغل خانگی در سامانه این طرح صورت گرفت که در مجموع ۶ هزار و ۱۰۰ نفر از طریق سامانه ثبت نام کردند.
دکتر رستم زاده اظهار کرد: بعد از انجام مراحل ارزیابی بیش از 4500 نفر در کل استان به عنوان متقاضیان اصلی در این طرح شناسایی شدند که کارگاه های مشاوره شغلی و آموزش های عمومی توسط جهاد دانشگاهی به این تعداد از متقاضیان برگزار شد.
 سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی افزود: از مجموع ۴ هزار و ۵۰۰ متقاضی شناسایی شده یک هزار و ۳۰۰ نفر متقاضی تسهیلات نبوده و تنها مشکل کسب و کار آنها مربوط به اتصال به بازار و فروش بود که در فاز سوم این طرح بخش عمده ای از مشکلات مربوط به اتصال به بازار و فروش متقاضیان مشاغل خانگی در این عرصه رفع خواهد شد.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.