اخبار مرتبط

ابراهیم محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دانش‌آموزان و فرهنگیان آذربایجان غربی با شرکت پرشور و حماسی خود در کمک به سیل زدگان شکوه همدلی و همراهی را به نمایش گذاشتند، افزود: این مبالغ در برنامه‏ ای شکوهمند و منسجم در پهنه سراسر مدارس استان تحت عنوان «سیل مهربانی همکلاسی ها» جمع آوری شد.
وی با اشاره به ارسال آخرین مرحله از کمک های این نهاد در روز دوشنبه جاری ادامه داد: پنج میلیارد ریال از این کمک ها به صورت نقدی و سه میلیارد ریال به صورت غیرنقدی جمع آوری شد که اقلام و کمک های غیرنقدی شامل آب معدنی، مواد غذایی بسته بندی شده و کنسروی، برنج، مواد بهداشتی، گرمایشی، پتو و پوشاک بود.
وی اضافه کرد: پیش از این نیز، 2 محموله از کمک های اهدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در قالب چهار هزار بسته لوازم تحریر به ارزش یک میلیارد ریال به مناطق سیل زده استان های گلستان و لرستان ارسال شده بود.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران در روزهای 28 و 29 اسفند 1397 در شرق استان گلستان، باعث سرریز شدن آب سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
در استان های جنوب غربی کشور نیز از جمله لرستان و خوزستان بارش باران در هفته های اخیر باعث بروز سیل و وارد شدن خسارت زیادی به ساکنان این مناطق شد.
7125/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.