حجت الاسلام اباذر بیگی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در قالب این طرح مبلّغانی از حوزه علمیه به این کانون‌ها اعزام شده اند و در خصوص موضوعات تبیین گام دوم انقلاب، نقش زنان امروزی در الگو گیری از بانوان نبوی، راهکار‌های دولت در سبک زندگی فردی، آثار عبادت و سبک زندگی اسلامی با الگوگیری از حضرت خدیجه (س) و تبیین کرامت زن مسلمان ایرانی به ایراد سخن می پردازند.
وی اظهار داشت: علاوه بر این، جشن ویژه شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) در 800 کانون فرهنگی هنری مساجد استان با موضوع سبک زندگی ایرانی و اسلامی برگزار می شود.
وی اضافه کرد: برپایی جلسات تفسیر قرآن در 114 کانون، قرائت فرازی از دعا‌های صحیفه سجادیه به همراه تفسیر و قرائت روزانه یک خطبه از نهج‌البلاغه همراه با تفسیر سه دقیقه‌ای در 30 کانون، تشکیل کلاس‌های احکام روزه، احکام فطریه و احکام ویژه بانوان و فطریه به صورت بروشور و بیان منبری و تشریحی در 400 کانون، توزیع بیش از یکهزار جلد پوستر با موضوع مهدویت و خداشناسی و توزیع بیش از 500 جلد قرآن در بین کانون‌های مساجد از جمله برنامه های این نهاد فرهنگی مذهبی در ماه مبارک رمضان است.
وی تعویض کتاب‌های قرآنی کهنه با نو، قرائت روزانه یک جزء قرآن در 300 کانون، برگزاری مراسم‌های ویژه شب‌های قدر و شهادت حضرت علی (ع)، اطعام ایتام و توزیع سبد غذایی در بین آنها همزمان با شب‌های احیاء و برگزاری مسابقه بزرگ آفتاب ویژه ارتحال امام خمینی (ره) از دیگر برنامه‌های کانون‌ فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی در ایام ماه مبارک رمضان است.
مسوول دبیرخانه ستاد نظارت بر کانون ‌های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: این برنامه ها با هدف تقویت بنیه دینی جوانان در استان برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، ماه مبارک رمضان از سه شنبه هفته گذشته آغاز شده و برنامه های فرهنگی، معنوی و دینی بسیار زیادی برای بهره بردن از این ماه مبارک پیش بینی شده است.
کانون های فرهنگی هنری مساجد در 18 اسفند 1372 شمسی و طبق مصوبه 302 شورای انقلاب اسلامی ایجاد شد.
تربیت متعالی جوانان با توجه به مقام خلیفه اللهی، توجه به عمران معنوی و محوریت مساجد و کارآمدسازی به معنای توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی از سیاست های کانون های فرهنگی هنری مساجد در راه اندازی کانون هاست.
8137/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.