مدیر جهاد کشاورزی ماکو گفت: طی ماه جاری 50 تن کالای اساسی به قیمت مصوب در این شهرستان توزیع شده است.

قاسم تاروردی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، ماکو گفت: سال گذشته 535 هزار و 742 تن انواع محصولات کشاورزی از مرز بازرگان صادر، وارد یا ترانزیت شد.

وی در ادامه با بیان اینکه واحد قرنطینه مستقر در گمرک بازرگان از تمام این محصولات نمونه برداری و مجوزهای لازم را صادر کرده است افزود: در این مدت حدود 375 هزار تن محصول کشاورزی شامل موز، توتون، الوار رش از طریق مرز بازرگان وارد کشور شده بود و حدود 69 هزار و 462 تن نیز ترانزیت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی ماکو اضافه کرد: حدود 91 هزار و 280 تن انواع محصولات پوسته پسته، گردو، سیب، هندوانه، پیاز و سیب زمینی نیز در این مدت به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

وی بااشاره به توزیع کالا در بازار تاکید کرد: این کالاها شامل 20 تن شکر، 35 تن برنج و 3 تن مرغ منجمد به ترتیب به قیمت 3 هزار و 400 تومان، 7 هزار و 400 تومان و 10 هزار و 500 تومان بوده است. 

تاروردی زاده با بیان اینکه توزیع این کالاها در راستای تنظیم قیمت بازار و افزایش بی رویه قیمت ها بوده است، افزود: این اقلام در سه نقطه شهر ماکو و یک نقطه بازرگان توزیع شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است. 

وی با اشاره به وجود میزان کافی از این اقلام در راستای تنظیم بازار در انبارهای این نهاد اضافه کرد: دهیاران در صورت نیاز می توانند کالاهای مورد نیاز را درخواست تا در روستاها توزیع شود.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.