اخبار مرتبط

مسوول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقات در رشته های حفظ جزء 30، قرائت ترتیل، قرائت نماز، نقاشی، اذان، قرائت تقلیدی، قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم برگزار شد.
حجت الاسلام اباذر بیگی افزود: در رشته قرائت ترتیل سارا علیپور در بخش دختران و آیدین صومیدر در بخش پسران به عنوان نفرات اول معرفی شدند.
وی ادامه داد: مائده حیدری و علی حسینی به ترتیب در بخش دختران و پسران رشته قرائت تحقیق به عنوان نخست دست یافتند و سجاد علیپور دوم شد.
وی اضافه کرد: مریم میکائیلی در بخش دختران و عماد سرخ روی در بخش پسران رشته حفظ جزء 30 و رعنا شکوهی اقدم و سینا طلایی در رشته حفظ کل دختران و پسران به رتبه های اول و دوم دست یافتند.
وی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات علاوه بر برگزیدگان، 9 اثر قرآنی نیز شایسته تقدیر شدند که در رشته های نقاشی با مفاهیم قرآن و نماز، قرائت تقلیدی و اذان انتخاب شده اند.
مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: این دوره از مسابقات در 2 رده سنی هفت تا 16 سال و 16 تا 30 سال برگزار شد.
حجت الاسلام اباذر بیگی افزود: در رده سنی هفت تا 16 سال شرکت کنندگان در بخش های حفظ جزء 30، قرائت ترتیل، قرائت نماز، نقاشی، اذان و قرائت تقلیدی با هم رقابت کردند.
وی اضافه کرد: در رده سنی 16 تا 30 سال نیز رشته های قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم برگزار شد.
وی ادامه داد: کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در قالب ایجاد رقابت سالم، شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به فعالیت‌های قرآنی، ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای، ایجاد زمینه مناسب برای حضور نوجوانان و جوانان در مسابقات سازمان اوقاف و امورخیریه و سایر مسابقات ملی و بین‌المللی قرآن کریم از جمله اهداف این مسابقات به‌شمار می‌رود.
به گزارش ایرنا، مسابقات قرآنی مدهامتان هرسال بین بچه های مسجدی کانون های فرهنگی هنری استان برگزار می شود که گامی ارزشمند در راستای نهادینه کردن آموزه های اسلامی و قرآنی است.
در این دوره از رقابت های قرآنی مدهامتان یک هزار نفر از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان غربی شرکت کرده بودند.
شناسایی استعداد های نهفته در حوزه های قرآنی در بین بچه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور از جمله اهداف برگزاری جشنواره قرآنی 'مدهامتان' است.
آذربایجان غربی، بیش از یک هزار کانون فرهنگی هنری مساجد دارد که هزاران نفر جوان و نوجوان در آنها عضو هستند.
8137/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.