قربان فتح الله زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نیاز همیشگی به خون و فرآورده های آن در بیمارستان های خوی و شهرهای شمال آذربایجان غربی افزود: خوی پایلوت دریافت و مرکز اهدای خون شهرهای شمال استان است و پایگاه مستقر در این شهر وظیفه رسیدگی به تمامی شهرها را دارد.
وی با انتقاد از همکاری نکردن برخی مسوولان با اداره انتقال خون خوی اضافه کرد: به دلیل مکان نامناسب این اداره و نبود فضای مناسب، مردم کمتری برای اهدای خون مراجعه می کنند که امیدواریم با همکاری نهادهای مختلف، مکان مناسبی برای احداث این اداره با فضای زیاد در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه بانوان خویی کمتر برای اهدای خون مراجعه می کنند، از این قشر خواست تا به خیل اهدا کنندگان بپیوندند و در این فریضه انسانی مشارکت داشته باشند.
رییس اداره انتقال خون خوی بیان کرد: در راستای ترغیب شهروندان برای اهدای داوطلبانه خون و مشارکت درازمدت با سازمان انتقال خون، اجرای برنامه‌های آموزشی جهت ارتقای آگاهی های مردم در این زمینه اقدام می شود.
به گزارش ایرنا، اهدای خون یک نیاز دائمی بوده و زندگی بیماران تالاسمی، سرطانی، دیالیزی و تصادفی در گرو دریافت مداوم خون و فرآورده های آن است.
‌شهرستان 385 هزارنفری خوی در شمال آذربایجان غربی واقع شده و دومین شهر پرجمعیت این استان است.
8135/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.