اخبار مرتبط

حسین زورآزما روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استفاده از گوشت ممهور به مهر دامپزشکی با هدف جلوگیری از به خطر افتادن بهداشت و سلامت جامعه توصیه می شود و همشهریان باید از خرید و استفاده گوشت دام های کشتار شده در خارج از محل کشتارگاه صنعتی و فاقد مهر دامپزشکی خودداری کنند.
وی اظهار داشت: در گذشته دام ها بعد از ذبح شدن در همان روز به بازار عرضه می شد که اکنون 18 ساعت بعد از ذبح و بعد از انجام معاینات لازم به بازار عرضه می شود.
وی ادامه داد: این اقدام زمینه شناسایی بیماری احتمالی دام ها را فراهم کرده و از عرضه گوشت ناسالم به مردم جلوگیری می کند.
وی اضافه کرد: خدمات کشتارگاه صنعتی ارومیه 24 ساعته است و فعالیت شبانه روزی با هدف ارائه خدمات بهینه و سالم برای همشهریان انجام می شود زیرا سلامت و امنیت غذایی شهروندان امری مهم و حیاتی است.
زورآزما گفت: تمامی اعضای دام های کشتار شده در کشتارگاه توسط پنج دامپزشک حاضر در سازمان معاینه می شوند تا از سالم بودن گوشت ارائه شده برای مصرف مردم اطمینان حاصل شود.
رییس سازمان کشتارگاه شهرداری ارومیه افزود: در جریان کشتار نظافت و ضد عفونی سالن ها لازم و ضروری است و تمامی لاشه ها بعد از اتمام بازرسی، با هشت دستگاه یخچالدار در سطح شهر توزیع می شود.
به گزارش ایرنا، سرانه مصرف گوشت قرمز در آذربایجان غربی و ارومیه نزدیک به 30 گرم در روز است که رقمی بسیار کم به نظر می رسد.
8137/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.