به گزارش ایرنا، مهرداد سلیمانپور روز پنجشنبه در آیین آغاز بکار این طرح که در مدرسه ابتدایی آیت الله کاشانی میاندوآب برگزار شد، اظهار داشت: این طرح در مدارس ابوذر غفاری، شهید فهمیده، فرهاد جاوید، ظنونان، آیت الله کاشانی و شهید بوستانی اجرا می شود.
وی افزود: اجرای این طرح در 100 مدرسه در 10 استان کشور جریان دارد که آذربایجان غربی نیز یکی از این استان هاست.
سلیمانپور بیان کرد: هدف از اجرای این طرح افزایش قوه استدلال، قوه ذهنی و استعدادهای ذهنی و خلاقیت دانش آموزان و ایجاد محیط مناسب برای بروز استعدادهای دانش آموزان و بالفعل شدن این استعدادها از طریق این طرح است.
سلیمانپور گفت: شادی و نشاط در مدارس شرط اساسی در ماندگاری و پایداری یادگیری است و با اجرای این طرح، شادی در مدارس حاکم می شود.
وی با اشاره به اینکه یکهزار و 600 دانش آموز تحت پوشش اجرای این طرح در میاندوآب هستند، بیان کرد: آموزش در بستر هنرهایی نظیر نمایش، قصه گویی، شعر، بازی و اسباب بازی عمقی خواهد بود و چشاندن لذت یادگیری به دانش آموزان و پیوند بین علم و عمل از اهداف آن است.
به گزارش ایرنا، معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بهمن سال جاری با رویکرد جدیدی به طور آزمایشی اجرای این طرح را در برخی از مدارس کشور آغاز کرد.
بر همین اساس این معاونت بنا دارد در اولین گام یکهزار مدرسه که البته مدیران آنها داوطلب اجرای طرح بازی و یادگیری هستند را در اجرای این طرح مشارکت دهد و فضایی مهیا کند تا شیرینی و لذت آموختن در وجود دانش آموزان نهادینه شده و به نحوی دلبسته مدرسه شوند؛ تا جایی که پس از ساعات آموزشی نیز مشتاق ماندن در فضای آموزشی باشند.
25 هزار دانش آموز میاندوآبی در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند که چهار هزار و 500 نفر از آنان دانش آموز پایه اول هستند.
9871/6185/3072
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.