اخبار مرتبط

قائم مقام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در امور معادن و صنایع معدنی گفت: 89 واحد فرآوری سنگ‌معدنی و تزئینی در استان فعال است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، پریسا عابدپور در جمع خبرنگاران بیان کرد: در راستای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی در استان بخصوص در حوزه سنگهای تزئینی واحدهای فرآوری زیادی در حال راه اندازی است و تعدادی از این واحد های فرآوری در حال فعالیت می باشد.

عابدپور با اشاره به فرآوری سنگهای تزئینی در شهرستان چایپاره اظهار کرد: این واحد سنگبری در مساحتی بالغ بر 2000متر مربع وبا سرمایه گذاری بخش خصوصی جهت فرآوری تولیدات معادن منطقه مطابق استاندارد های بین المللی و با تولید روزانه 500 متر مربع انواع سنگهای تزئینی ساختمانی در حال فعالیت می باشد.

وی افزود: این واحد سنگبری با ایجاد اشتغال ثابت بطور مستقیم برای 20 نفر و بصورت غیر مستقیم برای 50 نفر ایجاد شده است.

قائم مقام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در امور معادن و صنایع معدنی بیان کرد: در حال حاضر این واحد فرآوری علاوه بر تامین نیازهای داخلی به کشور های ترکیه، آذربایجان ، عراق، ترکمنستان، قرقیزستان و دیگر کشورهای همسایه انواع سنگهای مرمریت، تراورتن و غیره را صادر می کند.

وی در خصوص واحدهای فرآوری موجود در استان گفت: در حال حاضر در استان تعداد انواع واحدهای فرآوری در استان به 89 واحد رسیده است.

عابد پور در ادامه  عنوان کرد: معدن سنگ نمک قاپلوق خوی یکی از معادن فعال استان می باشد که روش استخراج آن بصورت زیر زمینی بوده و استخراج سالانه این معدن 20هزار تن می باشد و برای 20نفر ایجاد اشتغال کرده است.

 


انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.