اخبار مرتبط

سرگرد عبدالله آذرنییاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اردوهای جهادی با حضور حدود 80 نفر از خواهران و برادران بسیجی و با اهداف انجام فعالیت های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، درمانی و بهداشتی به روستاهای «بیوران» و «کولسه» در بخش مرکزی و «ورگیل» و «ولیو» در بخش وزینه اعزام شدند.
وی بیان کرد: در این راستا اردوی جهادی بسیج عشایری بیوران به همت بسیج سازندگی با هدف ترمیم راه های مواصلاتی روستایی منتهی به روستای «بیوران» و کمک به ایاب و ذهاب اهالی به این منطقه اعزام شدند.
سرگرد آذرنییاد اضافه کرد: سه گروه جهادی دیگر از پایگاه های شهید عثمانی، شهید بایزیدی، و شهید کامل شمسی نیز به روستاهای ولیو، ورگیل و کولسه اعزم شدند تا در زمینه های بهداشتی، فرهنگی و عمرانی به ارایه خدمات اقدام کنند.
وی اضافه کرد: یک گروه جهادی خواهران نیز با حضور در سطح مدارس و مساجد شهر سردشت در حال تدریس احکام و قرآن برای خواهران محلات و مدارس هستند.
سرگرد آذرنییاد افزود: امسال 49 گروه جهادی با حضور600 نفر از بسیجیان این شهرستان در زمینه های فنی و عمرانی، فرهنگی و محرومیت زدایی، کشاورزی و اقتصاد مقاومتی به ارایه خدمات در مناطق محروم و دورافتاده سردشت اقدام کرده اند و 2 گروه جهادی نیز از تهران با 500 نفر جهادگر در زمینه ارایه خدمات پزشکی، دامپزشکی، فرهنگی، کشاورزی و عمرانی حضور داشتند.
به گزارش ایرنا گروه‌های جهادی ظرفیتی تمام نشدنی برای نظام اسلامی هستند که دیروز در قالب بسیج مردمی در جبهه‌های دفاع مقدس و بعد از جنگ در قالب جهاد سازندگی و امروز در قالب گروه‌های جهادی در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری خدمت می‌کنند.
سردشت با 121 هزار نفر جمعیت دارای 2 بخش مرکزی و وزینه است که به علت پایین بودن شاخص های توسعه یکی از محروم ترین مناطق آذربایجان غربی به شمار می رود.
شهرستان مرزی سردشت دارای 271 روستاست که از این تعداد 171 روستا با 25 هزار نفر در بخش مرکزی قرار دارد.
به مناسبت دهه مبارک فجر 121 طرح در زمینه های مختلف عمرانی و خدماتی در این شهرستان با 153 میلیارد و 80 میلیون ریال هزینه به بهره برداری می رسد.
7562/6185/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.