علی عبدلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون عملیات خاکبرداری 50 هزار مترمربع از واحد تولیدی آلمانی به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: اسکلت و نصب سوله واحد تولیدی دهلر در مرحله اجراست و با این آمار حدود 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی بیان کرد: واحد تولیدی دهلر در زمینی به مساحت 70 هزار مترمربع و با 33 میلیون دلار سرمایه خارجی در شهریور سال جاری در شهرک صنعتی فاز 3 ارومیه کلنگ‌ زنی شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: شرکت دهلر ایران با سرمایه گذاری بخش خارجی از کشور آلمان با استفاده از آخرین تکنولوژی روز، تولیدکننده انواع کنسانتره و آب میوه است.
عبدلی بیان کرد: امسال سه سرمایه گذار خارجی از کشورهای آلمان، چین و سوئد در شهرک ها و نواحی صنعتی آذربایجان غربی نسبت به انعقاد قرارداد خرید زمین اقدام کرده اند.
وی ادامه داد: در سال جاری برای راه اندازی 84 واحد طرف قرارداد، 27 هکتار زمین با مبلغ 19 میلیارد ریال در شهرک های صنعتی این استان به سرمایه گذاران واگذار شده است.
وی ادامه داد: براساس آمار جواز تاسیس واحدهای تولیدی، میزان سرمایه گذاری این واحدها در شهرک های صنعتی استان 252 میلیارد ریال است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی اضافه کرد: ظرفیت اسمی اشتغال این واحدها یکهزار و 826 نفر است که با راه اندازی آنها می توان چرخه اشتغال استان را به حرکت درآورد.
عبدلی گفت: همچنین طرح پرداخت مشوق حق انتفاع در راستای حمایت از تولید و اشتغال به صنایع کوچک در این استان اجرا می شود.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده است.
در حال حاضر 25 شهرک و ناحیه صنعتی از 35 مورد مصوب آذربایجان غربی فعال بوده که یکهزار و 100 واحد صنعتی را در خود جای داده است و 20 درصد از این واحدهای تولیدی با ظرفیت پایین فعالیت می کند.
سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شهریور 1384 فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه ‌ای به شمار می رود.
9918/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.