کیومرث دانشجو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قرار است در این مرحله 130 میلیون مترمکعب آب از سد بوکان به سمت دریاچه ارومیه رها شود.
وی اضافه کرد: در مرحله نخست رهاسازی آب از این سد طی دی ماه گذشته به سمت دریاچه ارومیه 64 میلیون مترمکعب آب از این سد رها شده بود.
وی بیان کرد: همچنین در پاییز امسال 92 میلیون مترمکعب از آب سدهای شهرچای ارومیه، زولای سلماس و مهاباد به سمت دریاچه ارومیه رها شده بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: مرحله دوم رهاسازی آب از این سدها نیز طی هفته های آینده با بررسی وضعیت آب پشت سد و تایید کارشناسان مربوطه انجام می گیرد.
دانشجو تاکید کرد: روستاییان و ساکنان محلی در زمان رهاسازی آب از سدها به سمت دریاچه ارومیه موارد ایمنی را رعایت کنند تا مشکلی در این خصوص پیش نیاید.
وی گفت: از کشاورزان منطقه نیز می خواهیم در راستای حمایت از برنامه های احیای دریاچه ارومیه از برداشت های غیر مجاز آب در طول مسیرها برای اهداف زراعی خودداری کنند.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر حدود یکهزار و 200 میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای 13 گانه آذربایجان غربی وجود دارد که 59 درصد بیشتر از زمان مشابه سال گذشته است.
سد بوکان که بزرگترین سد آذربایجان غربی به شمار می رود، به تنهایی حدود 40 درصد سهم آب پشت سدهای استان را به خود اختصاص داده است.
8137/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.