اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سیدمحمد عابدی روز یکشنبه در جلسه ستاد بیمه روستاییان و عشایری خوی افزود: هم اکنون 10 کارگزاری بیمه روستایی در شهرستان خوی فعال هستند.
وی افزود: تعداد مستمری بگیران بازنشستگی، از کار افتادگی و بازماندگان صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر در شهرستان خوی 353 خانوار است.
وی اضافه کرد: توسعه فرهنگ بیمه برای کمک به جامعه روستایی ، عشایری و کشاورزی یک وظیفه عمومی است.
وی با اشاره به تغییر سنی ترکیب جمعیتی در چند سال آینده اظهار داشت: باید تدابیر لازم جهت بیمه اقشار مختلف مردم اندیشیده شود و در این راستا اجرای طرح بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر خوی می تواند بسیار مفید و موثر باشد .
به گزارش ایرنا 78 هزار خانوار آذربایجان غربی تحت پوشش این صندوق قرار دارند؛ همچنین 165 صندوق بیمه در سطح استان فعال است و خدمات خود را به متقاضیان عرضه می کند.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 1384 با مصوبه هیات دولت و به منظور حمایت از روستائیان و عشایر و کشاورزان در ایران تاسیس شد تا این اقشار نیز زیرپوشش حمایت ‌های اجتماعی قرار گیرند.
این صندوق یکی از صندوق‌ های چهارگانه و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و رویکرد آن ارائه خدمات بیمه اجتماعی بلند مدت به کشاورزان، روستاییان و عشایر در بخش‌های مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت است.
اطلاعات مربوط به صندوق بیمه اجتماعی روستاییان از طریق دهیاری ها، بهورزان خانه های بهداشت، ستادهای راهبردی شهرستانی شامل فرمانداری ها، بخشداری ها، ادارات جهادکشاورزی، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش به روستاییان و عشایر انجام می گیرد.
علاوه بر روستاییان و عشایر کارکنان شرکت های فنی مهندسی و شبه کشاورزی مستقر در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر و کارکنان شرکت های نظام دامپزشکی نیز می توانند تحت پوشش این صندوق قرار گیرند.
تمامی روستاییان و عشایر و کشاورزان غیرساکن که بالای 18 سال سن دارند، می توانند با مراجعه به کارگزاری ها خودشان را تحت پوشش این صندوق قرار دهند تا بتوانند در زمان تهدید معیشت خانواده با عزت و کرامت از مزایایی که صندوق فراهم کرده است، استفاده کنند.
8135/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.