به گزارش ایرنا، دکتر مجید خدابخش روز شنبه در نشست بررسی عوامل افزایش تصادفات جاده‌ای در استان، با ابراز تأسف از افزایش نگران‌کننده تصادفات و تلفات جاده‌ای استان افزود: گروه‌های تخصصی باید عوامل این رخداد و وزن هر یک از آنها را به طور دقیق و علمی مشخص کنند تا بتوانیم راهکارهای مناسب برای اصلاح این وضعیت پیدا کنیم.
خدابخش خاطرنشان کرد: اگر علت این امر را درست تشخیص ندهیم در حل مسأله نیز دچار مشکل خواهیم شد.
وی با بیان اینکه باید نقش هریک از عوامل در بروز تصادفات جاده‌ای به طور دقیق تعیین شود، افزود: یکی از عواملی که برای تصادفات مطرح می‌شود نواقص جاده‌ای و کمبود زیرساخت‌هاست، در حالی که در برخی از بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها که زیرساخت‌های مناسب هم وجود دارد باز شاهد تصادفات منجر به فوت هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: به نظر می‌رسد مهم‌ترین عامل تصادفات جاده‌ای، ضعف آموزش و فرهنگ رانندگی است که لازم است برای این موضوع وقت و انرژی صرف کنیم.
وی افزود: اگر سالیان متمادی برای زیرساخت‌ها هزینه کنیم اما نسبت به فرهنگ‌سازی و آموزش رفتار صحیح در رانندگی غافل باشیم اقدامات ما آن‌چنان موثر نخواهد بود.
خدابخش اضافه کرد: البته اقدامات لازم برای اصلاح زیرساخت‌ها و کنترل تردد در جاده‌ها نیز همزمان با اقدامات فرهنگی باید انجام شود.
جواد رحمتی، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز با تأکید بر شناسایی عوامل افزایش تصادفات جاده‌ای در سطح استان، گفت: دستگاه‌های مسئول باید با شناسایی این عوامل برای فصل زمستان که موضوع راهداری اهمیت ویژه‌ای می‌یابد آماده شوند.
به گزارش ایرنا، تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در جاده های آذربایجان شرقی در پنج ماهه نخست سال جاری 262 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد افزایش یافته است.
6120/518
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.