سعید شبستری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: از این تعداد 9 نفر در حوزه انتخابیه اهر و هریس و پنج نفر نیز در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر ثبت نام کرده اند که همگی این افراد مرد هستند.
وی ادامه داد: نام نویسی از داوطلبان انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز آغاز و به مدت هفت روز ادامه می یابد.
شبستری گفت: استعلام ثبت نام کنندگان از 9 تا 18 اسفند ماه انجام می شود و هیات های اجرایی نیز از تاریخ 15 تا 24 اسفند ماه مسئولیت بررسی پرونده های رسیده را برعهده خواهند داشت.
وی اظهار کرد: اسامی رد صلاحیت شدگان نیز در 25 اسفند ماه جاری به افراد ابلاغ می شود و آنها فرصت دارند ظرف مدت چهار روز از تاریخ 26 تا 29 اسفند ماه اعتراض خود را به هیات نظارت اعلام کنند.
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی افزود: صلاحیت کاندیداها توسط هیات نظارت از 30 اسفند ماه جاری تا 19 فروردین ماه سال 1396 اعلام می شود.
وی ادامه داد: کاندیداهای رد صلاحیت شده فرصت دارند از 12 تا 18 اردیبهشت ماه سال 1396 اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند.
شبستری خاطرنشان کرد: 19 اردیبهشت ماه سال آینده اسامی قطعی نامزدها اعلام و 20 اردیبهشت ماه با انتشار آگهی اسامی نهایی کاندیداها اعلام عمومی می شود.
وی افزود: انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه 29 اردیبهشت ماه سال 1396 برگزار خواهد شد.
به گزارش ایرنا، انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ریاست‌ جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در چهار حوزه اصفهان، مراغه، اهر و بندرلنگه در روز 29 اردیبهشت 96 برگزار می‌ شود.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهر- هریس از سوی هیات نظارت باطل شد.
انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه مراغه- عجب شیر نیز به دلیل فوت منتخب مردم این حوزه در تصادف رانندگی به میان دوره ای کشیده شد.
آذربایجان شرقی با حدود سه میلیون و 900 هزار نفر جمعیت ، 22 شهرستان و 45 بخش در مجموع 19 کرسی در خانه ملت دارد که از این تعداد 2 کرسی به حوزه های انتخابیه مراغه - عجب شیر و اهر-هریس اختصاص دارد.
خبرنگار: مینا بازگشا**انتشار دهنده:محمد رستگار
6120/6183
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.