جانشین دادستان عمومی و انقلاب شهرستان هشترود از تشکیل پرونده برای 15 متخلف کرونایی در این شهرستان خبر داد.

جانشین دادستان عمومی و انقلاب شهرستان هشترود با اشاره به ممنوع بودن برگزاری مراسمات مختلف مانند عروسی و عزا در سطح شهرستان، گفت: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات کرونایی شهرستان برای بیش از 15 نفر پرونده تشکیل داده است.

به گزارش جماران، سید مرتضی علیا نسب روز پنجشنبه در جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان، از بازداشت برگزار کنندگان مراسمات مختلف در روزهای کرونایی خبر داد و افزود: افرادی که به خاطر برگزاری مراسمات بازداشت شده‌اند با قرار وثیقه و کفالت آزاد هستند.

وی با بیان این‌که مجموعه قضایی شهرستان برای رسیدگی بیشتر به پرونده‌های متخلفان کرونایی، نوبت دهی کرده است، گفت: برگزاری هرگونه مراسم در روزهای شیوع کرونا طبق ماده 688 تهدید بر علیه بهداشت عمومی، ممنوع بوده و متخلفان به یک سال حبس محکوم می‌شوند.

وی انتقال افراد درگیر با اعتیاد به کمپ‌های سایر شهرها را پر هزینه خواند و گفت: با توجه به شیوع کرونا، مراکز ماده ۱۵ تعطیل بوده اما مراکز ماده ۱۶ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کار خود ادامه می‌دهند.

فرماندار هشترود نیز در این جلسه، با بیان این‌که وضعیت مرگ و میر ناشی از کرونا در هشترود بیش از میانگین آمار جهانی است، اظهار کرد: روزانه 9 نفر به آمار بیماران کرونایی در هشترود اضافه می‌شود.

امین امینیان با بیان این‌که تاکنون، 15 نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در شهرستان فوت شده‌اند، افزود: اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود در مرداد ماه با طغیان کرونا روبه‌رو شده و فاجعه انسانی به بار خواهد آمد.

وی با انتقاد از اصناف هشترودی مبنی بر رعایت نکردن هشدارهای بهداشتی، یادآور شد: آب ناشی از غسل متوفیان کرونایی نباید وارد چرخه آبی شهرستان شده و باید بعد از سم زدایی در مکان دیگری، رهاسازی شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.