میرهادی قره سید رومیانی بامداد امروز شنبه در حاشیه جلسه اضطراری شورای هماهنگی ادارات و سازمان های تابعه وزارت کار در آذربایجان شرقی به خبرنگار ایرنا گفت: حسب دستور وزیر کار به عنوان نماینده ویژه وزیر کار در استان حضور یافتم و بلافاصله این جلسه را در پاسی از شب تشکیل دادیم تا برنامه ریزی های لازم برای خدمات رسانی به مردم زلزله زده و آسیب دیده انجام شود.

 وی ادامه داد: در این نشست مقرر شد تا تمامی خدماتی که توسط دستگاه های تابعه وزارت کار در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی ارائه خواهد شد، جمع بندی و نحوه توزیع بسیار سریع و مناسب این خدمات نیز مشخص شود.

قره سید رومیان تاکید کرد: تمامی مراکز درمانی تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از آمادگی کامل برای پذیرش مصدومان زلزله برخوردار هستند.

وی ادامه داد: خدمات بیمه ای ویژه برای کارفرمایان و کارگرانی که فعالیت کارگاه آنها براساس زلزله دچار مشکل شده اند، ارائه و بیمه بیکاری نیز برای آنها برقرار  می شود.

نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام امکانات موجود در شرکت های تابعه وزارت کار در استان آذربایجان شرقی آماده ارایه خدمات به مناطق زلزله زده است.

وی ادامه داد: استان های اردبیل و آذربایجان غربی به عنوان استان های معین برای ارائه خدمات به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی انتخاب شده اند.

قره سید رومیانی گفت: با همت مدیرعامل شستا و مدیرعامل رایتل، مکالمه رایگان بین دستگاهی نیز از امروز در مناطق زلزله زده برقرار شده است.

وی اظهار داشت: تا این لحظه حدود ۲ میلیارد ریال کمک غیر نقدی از سوی بانک توسعه تعاون و یک میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه جزیی از خدماتی است که توانسته ایم تقدیم مردم زلزله زده منطقه کنیم.

به گزارش،ایرنا، جلسه شورای هماهنگی ادارات و سازمان های تابعه وزارت کار در آذربایجان شرقی با حضور تمامی مدیران کل آذربایجان شرقی و همچنین مدیران کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان های اردبیل و آذربایجان غربی در تبریز برگزار شد.

به گزارش ایرنا، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امروز (جمعه) حوالی شهر ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند. در این زلزله ۵ نفر جان خود را از دست دادند.

تَرْک یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقیدر شمال غرب ایران است.

این شهر مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه می‌باشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.