زاهد محمودی روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا در اهر افزود: پیش از این ۶۲ کیلومتر از این بزرگراه زیر ترافیک رفته بود.

وی گفت: سعی می کنیم  از کل  ۱۸ کیلومتر باقی مانده  ۱۰ کیلومتر دیگر تا یکماه آینده زیر بار ترافیک برود.

محمودی اظهارداشت: ۸ کیلومتر مانده در محدوده شیخ رجب در صورت مساعد بودن هوا تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده به اتمام خواهد رسید.

فرماندار اهر با اشاره به اینکه پیشرفت بزرگراه اهر – تبریز در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفته است، گفت: تاکنون برای اجرای این طرح مهم راهسازی ۱۵۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود: این جاده با تردد روزانه بیش از ۳ هزار خودرو یکی از جاده‌های شلوغ و پرترافیک و حادثه‌خیز استان است که به جهت عدم پاسخگویی این جاده به این همه خودرو، علاوه بر ترافیک شدید در این جاده موجب بروز تصادفات متعدد در آن می‌شود.

محمودی جاده اهر – تبریز را جاده‌ای فرا شهرستانی و نقطه اتصال استان‌های آذربایجان‌شرقی و اردبیل عنوان کرد و ادامه داد: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به تکمیل و تحقق این طرح به عنوان یکی از مطالبه های مردم نگاه ویژه‌ای شده است.

وی بابیان اینکه شهرستان اهر در شاه‌راه گردشگری شمال استان آذربایجان‌شرقی قرار گرفته است و تکمیل پروژه‌های راه‌سازی در این شهرستان می‌تواند به رونق گردشگری در استان نقش مؤثری داشته باشد، گفت: یکی دیگر از محورهای مواصلاتی بین استانی منطقه جاده اهر – مشکین‌شهر است که به تازگی طرح تبدیل این جاده به بزرگراه مصوب شده و فاز نخست آن به طول ١٨ کیلومتر نیز به پیمانکار واگذار و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.  

محمودی محور اهر – کلیبر و اهر- مشکین شهر را جزو محورهای پرتردد و حادثه‌خیز استان آذربایجان‌شرقی برشمرد و گفت: بر اساس آمارها بیشترین حوادث رانندگی استان در محور اهر – تبریز به لحاظ حجم گسترده تردد خودروها روی می دهد.

۷۲۲۵/۳۰۷۱

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.