محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان اینکه راه‎اندازی مرکز فوق اولویت اول مدیریت استان در حوزه آسیب های اجتماعی است، افزود: توفیق نسبی استان در کنترل و پیشگیری سوء مصرف موادمخدر، حاصل تلاش و همراهی همه تلاشگران این عرصه است، اما نباید تمام تمرکز خود را به معتادان آقا معطوف کرده و از معضل اعتیاد بانوان غافل شد.

وی افزود: همه سازمان‎ها و افراد خیر و نیکوکار برای مهار آسیب های اجتماعی در استان دست به دست هم داده‎اند تا آذربایجان‎شرقی جزو پاک‎ترین استان‌های کشور باشد و باید این وضعیت را حفط کنیم و البته ارتقا دهیم.

پورمحمدی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی نیز خواست تا برای راه اندازی مرکز ماده ۱۶ بانوان تبریز اقدامات لازم و کافی برای جذب و تخصیص اعتبارات مورد نیاز را انجام دهد.

وی با بیان اینکه کمترین شیوع مخدر نیز برای جامعه اسلامی زیاد است، بر لزوم مقایسه روندهای سال گذشته و علت یابی ریشه اعتیاد در استان تاکید کرد و افزود: وقتی پاره‎ای از مسائل مثل شرایط اقتصادی تغییر کند ممکن است پیامدها نیز تغییر یابد.

پورمحمدی اظهار داشت: آسیب‎شناسی استعمال مواد مخدر از این جهت مهم می باشد که در مقطعی ممکن است تاکتیک ها عوض شود و لازم است معلوم شود چرا در مقطع، مکان و گروه سنی خاصی، اعتباد بیشتر یا کمتر شده است.

وی با بیان اینکه حضور تشکل های مردمی در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استام منعی ندارد، مشارکت دانشگاه‌ها و انجام کارهای پژوهشی در ارتباط با توسعه ورزش عمومی و ارتقاء سلامت جامعه را ضروری دانست.

پورمحمدی با اشاره به اینکه جامعه ورزش باید مروج مبارزه با اعتیاد باشد و برای تحقق این امر فضای برد و باخت در ورزش کمرنگ شود، گفت: تبریز علاوه بر اینکه یک مرکز صنعتی و تجاری است، به عنوان یک شهر ورزشی هم شناخته می‎شود و باید از این ظرفیت نهایت استفاده را به عمل آورد.

به گزارش ایرنا، مرکز نگهداری و درمان ماده ۱۶ مواد مخدر تبریز ویژه آقایان در سال ۱۳۹۲ در فاصله ۵ کیلومتری شمال‌غرب تبریز در زمینی به مساحت ۶ هکتار و زیربنای ۶ هزار مترمربع و تعداد ۶ سوله شامل کارگاه‌های خیاطی، قالی بافی، بسته بندی، نجاری، نقاشی، ساخت مصنوعات فلزی و مبلمان و کفاشی و همچنین ساختمان اداری ۶۰۰ مترمربعی ایجاد و از دی ماه ۱۳۹۳ بهره‌برداری از آن آغاز شد.

۳۰۳۸/۵۱۸/۶۱۲۰

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.