به گزارش ایرنا، امیر و همسرش در فرودین ماه امسال وقتی بعد از 10 روز مسافرت به خانه بر می گردند متوجه شکسته شدن قفل درب حیاط می شوند و به دنبال آن خانه را خالی از اسباب و اثاثیه می یابند؛ هر دو شوکه می شوند و با پلیس 110 تماس می گیرند؛ در این بین همسایه ها اظهار می کنند چند روزی بود که چند نفر به منزل شما رفت و آمد می کردند، ولی آنقدر راحت بودند که احساس کردیم شما خودتان اطلاع داردی و سپرده اید که اسباب کشی کنند.
امیر با اشاره به اینکه ارزش وسایل به سرقت رفته منزل شان حدود 250 میلیون تومان است، به خبرنگار ایرنا می گوید: هر چه که به ذهن تان برسد، اعم از لوستر، فرش، تابلو فرش، لوازم خانه، لوازم حمام و دستشویی، لباس ها و حتی روغن و برنج و ادویجات را برده بودند و خانه کاملا متروکه شده بود.
وی ادامه می دهد: تمامی پنجره ها حفاظ داشت و خانه مجهز به سیستم دوربین مداربسته بود، ولی متاسفانه دزدگیر وصل نکرده بودیم، سارقان بقدری حرفه ای بودند که به راحتی قفل درب حیاط و خانه را باز کرده بودند و یک هفته در منزل ما خورده و خوابیده بودند و با آرامش خیال وسایل منزل را تخیله کرده اند.
امیر اضافه می کند: به هیچ چیز رحم نکرده بودند و دار و ندارمان را سرقت کرده بودند، یک گونی برنج و کمی چای و ادویه جات در خانه باقی مانده بود و با توجه به اینکه همه چیز را برده بودند، حدس زدیم برای بردن این گونی برنج نیز بر می گردند.
وی می گوید: سه شبانه روز در حیاط منزل همسایه مان کشیک دادم تا اگر کسی وارد منزل شد با پلیس تماس بگیرم، بعد از سه روز بالاخره یکی از سارقان با به تن داشتن لباس های من وارد خانه می شود که در کمتر از 5 دقیقه پلیس از راه رسید و متهم را دستگیر کرد.
وی اظهار می کند: نحوه برخورد و همکاری پلیس بسیار عالی بود و در این مدت با تمام توان برای پیدا کردن اموال به سرقت رفته تلاش کردند و بیش از 80 درصد از اموال را توانستیم از شهرهای مختلف از جمله تبریز و قزوین کشف کنیم.
همسر امیر نیز در این خصوص می گوید: با دیدن خانه در آن وضعیت خیلی ترسیده بودم؛ سارقان به هیچ چیز رحم نکرده بودند؛ آنها نه لوازم، بلکه تمام خاطرات من را به سرقت بودند، لوازم خانه جهیزیه من بود و تمام خاطرات دوران قبل ازدواجم را که با خود به این خانه آورده بودم، سرقت کردند.
نرگس ادامه می دهد: در نوجوانی موهایم بسیار بلند بود و گیسوانم را پس از اصلاح نگهداشته بودم؛ سارقان حتی به آن رحم نکرده بودند، آلبوم کودکی ام را باز کرده و تمام عکسهایم را لگد مال کرده بودند، وضعیت خانه طوری بود که حتی ما تصور کردیم کسی از روی خصومت این کار را با ما کرده است.
وی اضافه می کند: خیلی ترسیده بودم، از لحاظ روحی دچار بیماری شدم و بعد از دیدن این صحنه ها دیگر نتوانستم وارد منزل شوم ،بطوری که همسرم در عرض یک هفته خانه را به اجاره داد.
نرگس می گوید: از ترس یک ماه گریه کردم و حتی نمی توانستم غذا بخورم و در این مدت 7 کیلو وزن کم کردم.
مالباخته دیگری که این سارقان در فروردین ماه امسال به خانه آنها دستبرد زده اند، نیز به ایرنا می گوید: 5 روز در مسافرت بودیم و من به خاطر کار یک روز زودتر از دیگر اعضای خانواده به خانه برگشتم.
امین ادامه می دهد: ساختمان ما دو طبقه است، وقتی رسیدم متوجه شکسته شدن قفل در ورودی خانه شدم، داخل که رفتم درب منزل همسایه طبقه اول نیز شکسته بود؛ چند پله که بالاتر رفتم ،چند تکه از وسایل خودمان را در راه پله ها دیدم وارد خانه که شدم دیدم خانه را به هم ریخته اند و مقداری از لوازم خانه را به سرقته برده اند.
وی تشریح می کند: حدود 45 میلیون تومان از اسباب و اثاثیه منزل ما را دزدیده بودند که با تلاش پلیس، سارقان در کمترین مدت زمان دستگیر شدند، ولی به دلیل فروش اجناس از طریق مال خرها هنوز بخشی از اموال پیدا نشده است.
سردسته این باند چهار نفره سرقت متشکل از سه مرد و یک زن نیز که با تلاش پلیس دستگیر شده اند، در خصوص نحوه سرقت ها و انتخاب منازل به ایرنا می گوید: خانه هایی که دزدگیر نداشته باشند در اولویت سارقان است که با ضربه به در و شیشه متوجه نبود دزدگیر در منازل می شویم.
وی ادامه می دهد: از بررسی قبض های آب و برق و کاغذهایی تبلیغاتی که چندین روز لایه در می ماند متوجه می شویم که خانه خالی است و کسی حضور ندارد.
این سارق که 38 سال سن دارد و تاکنون دوبار به جرم سرقت دستگیر شده است، انگیزه خود از سرقت را تامین پول مواد مخدر خود عنوان می کند و می گوید: صاحب شغل و خانه و زندگی بودم، ولی از وقتی که معتاد شدم همه چیز خود را از دست دادم و اکنون برای تامین هزینه مواد مخدر اقدام به سرقت می کنم.
وی با اشاره به اینکه اولین بار در 20 سالگی و از طریق دوستش مصرف مواد مخدر را با حشیش آغاز کرده است، اظهار می کند: اکنون به ماده مخدر شیشه اعتیاد دارم و در این مدت بارها در کمپ بستری شدم تا ترک کنم ولی نتوانستم.
سرتیم این باند سرقت نیز می گوید: کار سارق دزدی است و سارقان هر چه که باشد، می دزدند و تنها راه محافظت نصب دزدگیر است.
فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی نیز در این خصوص به ایرنا می گوید: این باند چهار نفره در فروردین ماه سال جاری اقدام به 27 فقره سرقت از منازل به ارزش یک میلیارد و 700 میلیون تومان کرده بودند.
سردار حسین عبدی ادامه می دهد: خوشبختانه با تلاش نیروهای خدوم پلیس، سارقان در کمترین مدت زمان ممکن شناسایی و دستگیر شدند و بخش قابل توجهی از اموال کشف شده که با هماهنگی مراجع قضایی به مالباختگان بازگردانده می شود.
وی ادامه می دهد: در عرض یک هفته گذشته 172 سارق و 31 مال خر در استان دستگیر شده اند.
سردار عبدی اظهار می کند: در بحث سرقت تنها برخورد پلیسی و قضایی کافی نیست و پیشگیری بسیار اهمیت دارد که آن نیز نیازمند مشارکت مردمی است و بایستی مردم مراقبت های لازم را از اموال خود داشته باشند.
وی می گوید: رعایت مسایل امنیتی و تجهیز منازل به سیستم ضد سرقت از قبیل آژیر و دوربین های مدار بسته بسیار مهم است.
6120/518
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.