سرهنگ پاسدار رضا اصلانی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ترویج فرهنگ خود کنترلی و رعایت هنجارهای اجتماعی و نیز بسترسازی برای مشارکت مردم در راستای پیشگیری از وقوع جرم از اولویت های اصلی نیروی انتظامی در این ایام است.
وی ادامه داد: مهم ترین وظیفه پلیس برقراری امنیت در جامعه بوده و یکی از راه های اصولی برای دستیبابی به امنیت پایداراجتماعی، جدی گرفتن نقش مشارکت مردمی است.
وی با اشار به عملکرد نیروی انتظامی در ماه مبارک رمضان افزود: با فرارسیدن این ماه پربرکت، پلیس نظارت خود بر اماکن عمومی را تشدید کرده و با بکاربگری حداکثر توان انسانی و برقراری گشت های پلیسی، امنیت را در سطح شهر و تفرجگاه های شهری تامین می کند.
اصلانی فر با بیان اینکه پلیس آماده ایفای نقش قانونی و شرعی خود برای تامین امنیت و ارائه خدمات انتظامی به شهروندان است ادامه داد: براساس آموزه های دینی و قانونی، روزه خواری در ملا عام از نظر شرعی حرام و مصداق جرم مشهود بوده و طبق قانون قابل تعقیب و مجازات است.
وی اضافه کرد: براین اساس، نیروی انتظامی با کسانی که در ملا عام مرتکب روزه خواری می شوند، برخورد قانونی می کند.
وی گفت: متصدیان هتل ها، رستوران های بین راهی، مهمانپذیرها و پایانه ها، با کسب مجوز قانونی از مراجع ذیربط و با رعایت شئونات اسلامی و پوشش فضای مربوطه، می توانند از مسافران در ایام ماه مبارک رمضان پذیرایی کنند.
اصلانی فر افزود: همچنین ارائه خدمات توسط سایر اماکن تا موقع افطار ممنوع بوده و در صورت مشاهده مطابق قوانین با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: از شهروندان، رانندگان عمومی و خصوصی انتظار می رود از تظاهر به روزه خواری و استعمال دخانیات و نیز ایجاد آلودگی صوتی در سطح شهر در این ایام پرهیز کنند.
وی با تاکید بر لزوم رعایت موازین ایمنی و پلیسی اضافه کرد: شهروندان در ایام ماه مبارک رمضان در هنگام ترک منزل هشدارهای پلیسی را مورد توجه قرار دهند تا فرصت ارتکاب سرقت از سارقان گرفته شود.
وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را به سامانه 110 پلیس اطلاع دهند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.