اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، دکتر شهرام واحدی روز شنبه در حاشیه نشست خبری معاون دانشجویی دانشگاه تبریز با اشاره به کاهش مصرف قرص ترامادول در بین دانشجویان این دانشگاه، اظهار کرد: خوشبختانه مصرف این قرص در میان جمعیت دانشجویی استان سیر نزولی داشته و به زیر سه درصد رسیده است.
وی اضافه کرد: در برخی موارد ممکن است افراد معمولی و کاملا سالم نیز اقدام به خودکشی کنند، در چنین مواردی دلیل خودکشی مبهم بوده و شاخص‌های روانشناختی، پیش‌بینی کننده این اقدام نیستند.
عضو هیئت علمی و استاد دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تبریز در ادامه از کاهش رفتارهای خشونت آمیز در بین جمعیت دانشجویی دانشگاه تبریز خبر داد و بیان کرد: مصرف مواد نیز در بین این جمعیت دانشجویی روند کاهشی دارد.
وی با اشاره به وضعیت هویت ملی در بین دانشجویان دانشگاه تبریز، ادامه داد: حدود 90.1 درصد جمعیت دانشجویی دانشگاه اذعان کرده‌اند که اگر جنگی در کشور روی بدهد در جنگ با دشمن پیشتاز خواهند بود و حدود 85 درصد دانشجویان از اینکه هویت و ملیت ایرانی دارند، به خود می‌بالند.
وی در ادامه با ارائه گزارشی از میزان شیوع اختلالات روانی در جمعیت دانشجویی دانشگاه تبریز گفت: اختلالات اضطرابی و افسردگی در 10 درصد جمعیت دانشجویی دانشگاه دیده شده است و شایع ترین مشکلات نیز مشکلات تحصیلی-آموزشی بودند که باعث شده 34 درصد دانشجویان به این دلیل به ما مراجعه کنند.
واحدی با بیان اینکه دانشجویان این دانشگاه از نظر سلامت روانی در وضعیت بهتری نسبت به دانشجویان سایر دانشگاه‌ها قرار دارند، گفت: اجرای طرح‌های پایش سلامت روانی و تهیه سیمای دانشجویان نشان می‌دهند که دانشجویان دانشگاه تبریز وضعیت مطلوب‌تری دارند.
محمدی، سرپرست دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تبریز نیز در این نشست از تلاش برای راه‌اندازی مرکز آموزش زبان فارسی برای دانشجویان غیرایرانی خبر داد و افزود: با حضور اساتید دانشکده ادبیات جلساتی در این خصوص برگزار شده و از نظر سخت افزاری نیاز به امکانات داریم، تلاش می‌کنیم تا این مرکز از سال تحصیلی جدید راه اندازی شود.
وی با اشاره به راه‌های پذیرش دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه تبریز اظهار کرد: تعدادی از دانشجویان از سوی وزارت علوم عراق بورسیه تحصیلی شده و تعدادی نیز شهریه پرداخت می‌کنند، برخی از دانشجویان نیز بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی با تایید شورای پذیرش دانشجویان خارجی پذیرش می‌شود.
وی در ادامه از تعریف تعرفه‌های جدید شهریه برای دانشجویان خارجی خبر داد و متذکر شد: از سال تحصیلی جدید تلاش می‌شود تا شهریه ها به تومان پرداخت شوند.
دانشگاه تبریز با 24 هزار دانشجو و بیش از هفت دهه قدمت، دومین مرکز دانشگاهی قدیمی ایران بعد از دانشگاه تهران است.
518
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.