به گزارش ایرنا، رضا مجیدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در کنار برپایی این نمایشگاه، اجلاسیه روسای دانشگاه های ترکیه با دانشگاه های ایران و تبریز نیز برگزار می شود که در آن 15 نفر از روسای دانشگاه‌ های ترکیه به همراه معاونان خود و پروفسور «رمضان کورکماز» رییس اتحادیه در جلسه بررسی نحوه همکاری‌ های فی مابین حضور پیدا می‌ کنند.
وی با اشاره به اهداف و برنامه‌های برگزاری این نمایشگاه و اجلاس، اظهار داشت: هدف عمده شناساندن توانمندی‌ های دانشگاه ‌های فعال عضو اتحادیه دانشگاه‌ های منطقه قفقاز در کشور ترکیه جهت گسترش همکاری‌ های علمی و آموزشی و تدوین برنامه تبادلات استاد و دانشجو است.
مجیدی با اشاره به ظرفیت‌ های خوب دانشگاه‌های ترکیه و ایران در حوزه ‌های مختلف از جمله تولید علم و فناوری، اضافه کرد: برگزاری این اجلاس و نمایشگاه جنبی توانمندی‌ های علمی، تحقیقاتی و فرهنگی این دانشگاه ‌ها برای معرفی ظرفیت‌ ها و فراهم آوردن فرصتی جهت مذاکرات دو طرفه برای گسترش همکاری‌ های علمی ضروری است.
وی ادامه داد: دانشگاه تبریز به عنوان یکی از اعضای اصلی این اتحادیه و رییس کارگروه همکاری‌ های علمی ایران و ترکیه، با تمام توان و امکانات برای معرفی توانمندی‌ های علمی، آموزشی و فرهنگی کشور و نیز ایجاد فرصت به منظور گفت‌ و گو در راستای گسترش تعاملات علمی و فرهنگی در برپایی نمایشگاه و حضور روسای دانشگاه‌ های ترکیه ‌ای نقش ایفا می ‌کند.
به گزارش ایرنا، اتحادیه دانشگاه‌ های قفقاز دارای 164 عضو از سراسر منطقه قفقاز است که دانشگاه تبریز یکی از اعضای اصلی آن می باشد.
دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه قدیمی ایران به سال 1325 تاسیس شد و هم اکنون در آن 24 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیل می کنند که از این رقم 5 هزار دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند.
این دانشگاه بزرگ ایران با داشتن 209 رشته دکترای تخصصی، 322 رشته کارشناسی ارشد، 164 رشته کارشناسی و چهار رشته کاردانی، دارای 891 نفر عضو هیات علمی، 21 دانشکده، 10 پژوهشکده و گروه پژوهشی، 5 قطب علمی و یکهزار نفر پرسنل اداری است.
3077/3038
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.