اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم یکشنبه شب در دیدار با مسئولان سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی به مناسبت هفته منابع طبیعی با تاکید بر لزوم تببین اهمیت درختکاری در جامعه، افزود: همه برای توسعه و ترویج حفاظت از منابع طبیعی باید تلاش کنند.
وی اظهار داشت: حفظ منابع طبیعی و توسعه و بهره وری اصولی از منابع طبیعی موجب رشد و تعالی کشور بوده و بدون تردید توسعه پایدار بدون توسعه منابع طبیعی امکان پذیر نیست.
امام جمعه تبریز با اشاره به نقش مهم رسانه های جمعی در صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی یادآوری کرد: رسانه ها باید نسبت به فرهنگ سازی توسعه و ترویج حفاظت از منابع طبیعی تلاش کنند.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه هفته منابع طبیعی فرصت مناسبی برای تبیین وظایف همگان در برابر حفاظت از خلقت موزون و حکمت آمیز طبیعت خداوند است، ادامه داد: گیاهان و درختان بخشی از نظام حکمت آمیز خلقت الهی هستند که شادابی جوامع انسانی به آن وابستگی کامل دارد.
وی گفت: نقش منابع طبیعی در حیات انسان بسیار ارزشمند است ولی 4 پدیده مهم آلودگی زیست محیطی، بیابان زایی، کمبود آب شیرین و آلودگی هوا به عنوان بزرگترین مشکل جهانی کشور ما را هم تحت تاثیر قرار می دهد.
وی جلب مشارکت های مردمی در طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری را خواستار شد.
در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل منابع طبیعی استان نیز گزارشی از اقدام های انجام شده در این حوزه ارائه کردند.
همچنین کارت همیار افتخاری طبیعت به امام جمعه تبریز اهدا شد و حجت الاسلام آل هاشم به مناسبت هفته منابع طبیعی یک اصله نهال در محوطه بیت امام جمعه تبریز کاشت.
از 15 تا 22 اسفند به عنوان هفته منابع طبیعی نام گذاری شده است.
8023/518
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.