اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا مشایخی روز شنبه در دیدار با سران عشایر شهرستان میانه اظهار داشت: عشایر در حوزه دامداری و تولیدات دامی از جمله شیر و گوشت نقش موثری دارند.
وی با اشاره به اینکه امام راحل به حق عنوان ذخایر انقلاب را به عشایر داده اند، افزود: عشایر زحمتکش و همیشه در صحنه، همواره پای این انقلاب و نظام مانده اند تا سنگر تولید جامعه خالی نماند.
فرماندار میانه با اشاره به ارائه خدمات مختلف از جمله احداث راه، تامین آب، ارائه خدمات دامپزشکی، رسیدگی به مراتع و غیره گفت: تثبیت جمعیت روستایی و عشایری در سکونتگاه های قشلاقی از برنامه های دولت است.
وی با بیان ملموس بودن سختی های عشایر اظهار داشت: برای تامین رفاه و تسهیل امور این قشر از جامعه، خدمات قانونی دیگر ارائه می شود که امکانات زیرساختی و اولیه در قشلاق ها در دست اقدام است.
مشایخی افزود: برای سه قشلاق شهرستان و دیگر قشلاق هایی که امکان لازم را داشته باشد، استفاده از آب کشاورزی انجام خواهد شد؛ همچنین امکان اسکان عشایر را با ارائه تسهیلات بهسازی و نوسازی مساکن روستایی و طرح هادی فراهم می کنیم.
رییس امور عشایر میانه نیز در این دیدار گفت: در 4چهار قشلاق طی دو سال اخیر گازرسانی، تامین آب شرب و گازرسانی انجام شده است.
علی آبادی افزود: همچنین 15 میلیارد ریال اعتبار عشایر و تشکل های عشایری در قالب تسهیلات قرض الحسنه به خریداران نهاده پرداخت و حدود پنج هزار تن انواع نهاده در بین عشایر توزیع شده است.
شهرستان میانه با 195 هزار نفر جمعیت در 165 کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.
6132/7231/518
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.