اخبار مرتبط


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: یکی از ضروریات دوران کنونی، علاوه بر فراگیری قرائت و حفظ قرآن، تغییر دادن تلقی عمومی جامعه از قرآن کریم است.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام محمد قمی در همایش رویش‌های قرآنی انقلاب اسلامی در تبریز با بیان این‌که باید تلقی و زاویه دید جامعه در مورد قرآن ارتقا و رفعت پیدا کند، اظهار کرد: تلقی عمومی، قرآن کریم را یک کتاب مقدس می‌داند و حس جامعه در مورد قرآن، دریافت شفاء و دواء از قرآن کریم نیست، در حالی که قرآن، شفابخش روح و گره‌گشای زندگی بشری است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر این‌که قرآن کریم گره‌گشای مسائل و مشکلات و کلید سعادت زندگی بشری است، گفت: قرآن فقط کلام الهی نیست بلکه تکلم حق بوده و بهترین و زیباترین شکل تجلی خداوند است.
وی بیان کرد: رویش‌های قرآنی باید در دهه پیش روی انقلاب، تلقی جامعه خود، جامعه اسلامی و در حالت کلی جامعه بشری در مورد قرآن کریم را تغییر دهند.
حجت‌الاسلام قمی با بیان این‌که اسلام ناب به بهترین شکل در قرآن کریم تبیین و منعکس شده است، اظهار کرد: اسلام ناب، حلال مسائل فردی و جمعی و گره‌گشای زندگی بوده و آدرسی جز قرآن کریم و اهل بیت(ع) ندارد.
گفتنی است، در این همایش، گروه استعدادهای قرآنی خانه قرآن حسین بن علی(ع) به اجرای همخوانی پرداخته و در پایان نیز از ۴۰ چهره قرآنی استان تجلیل بعمل آمد.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.