نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم نگاه «منعی» نسبت به فضای مجازی داشته باشیم، گفت: ضرورت دارد مهارات‌ استفاده از فضای مجازی را آموزش دهیم.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، زهرا ساعی در «آیین اختتام دومین جشنواره سراسری فضای مجازی، رسانه و نشریات دانشجویی با رویکرد مهارت آموزی»، بیان کرد: فضای مجازی چالش برانگیز بوده و همزیستی بزرگی را در دنیا فراهم کرده و محلی برای تقابل فرهنگ‌ها شده است که ضرورت دارد در چنین شرایطی هویت ایرانی - اسلامی خود را حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه ما در سواد رسانه‌ای ضعیف هستیم، اظهار کرد: شبکه‌های مختلف و بازی‌های کامپیوتری فضای جدیدی را ایجاد کرده که باید مهارت استفاده از این تکنولوژی را آموزش دهیم.
ساعی افزود: معتقدم فرهنگ‌سازی نحوه استفاده از تکنولوژی را باید از خانواده‌ها شروع کنیم تا والدین بدانند که در چه سنی و چگونه فرزندانشان را با فناوری آشنا کنند.
وی خاطرنشان کرد: رسانه‌های جمعی از جمله صدا و سیما، کارگردانان و تهیه کنندگان سینما و دست اندرکاران آموزش و پرورش نیز باید برای نحوه استفاده از فضای مجازی و تکنولوژی‌های جدید فرهنگ سازی کنند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: پولشویی، تبلیغ مسائل ضد اعتقادی و ترویج تفکرات نادرست در فضای مجازی انجام می‌شود که باید در این زمینه آگاهی داشته باشیم. 
وی با بیان اینکه مجلس طرح آشتی خانوادگی را دنبال می‌کند، گفت: کارگروه آشتی خانوادگی در برخی از استان‌ها تشکیل می‌شود و هدف ار این طرح، تقویت عواطف و صحبت کردن اعضای خانواده با یکدیگر است.
ساعی با بیان اینکه جوانان سرمایه اجتماعی کشورمان هستند، گفت: جوانان را نادیده نگیریم؛ چرا که با تکیه بر قدرت آنان می‌توانیم بر مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی غلبه کنیم.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.