بسکتبال ایران مقابل قزاقستان دبل شد!

تیم ملی بسکتبال در پنجره سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ مقابل قزاقستان شکست خورد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ تیم‌های ملی بسکتبال ایران و قزاقستان، امروز جمعه 10 تیر 1401 در نخستین بازی از پنجره سوم انتخابی جام جهانی 2023 و گروه D این مسابقات در سالن ولودروم شهر آستانه به مصاف هم رفتند که برنده این دیدار، تیم ملی قزاقستان با نتیجه 68 بر 60 بود. 

سعید ارمغانی، سرمربی تیم ملی ایران در نخستین بازی رسمی خود با تیم ایران، حامد حدادی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، سجاد پذیرفته و ارسلان کاظمی را زمین فرستاد. 

کوارتر نخست با برتری میزبان آغاز شد و با پیروزی 23 بر 22 ایران به پایان رسید. بار امتیازگیری ایران در این کوارتر بر دوش حدادی (22 امتیاز) و یخپالی (10 امتیاز) بود. پذیرفته هم 2 امتیاز دیگر کسب کرد. 

قزاقستانی که در تهران بر تیم ایران غلبه کرده بود در آستانه برای شکست به میدان نیامده بود. ترن اوور‌های تیم ایران، توپربایی و آمار بهتر شوت‌های 3 امتیازی تیم قزاقستان، نتیجه کوارتر دوم را 19 بر 12 به سود میزبانم رقم زد و نتیجه نیمه نخست 41 بر 35 به نفع قزاقستان باشد. 

روند سخت امتیازگیری و گردش توپ ایران در کوارتر سوم هم ادامه داشت و این در حالی بود که بود میزبان در این مورد، راحت‌تر عمل می‌کرد. نتیجه این کوارتر 14 بر 11 برای قزاقستان بود. 

قزاق‌ها در کوارتر پایانی هم 16 بر 11 و در مجموع 68 بر 60 برنده شدند تا همچنان در صدر جدول گروه باقی بمانند. 

نوید رضایی‌فز و محمد یوسف‌وند در این دیدار به بازی گرفته نشدند. حامد حدادی در دقیقه پایانی با دومین خطای فنی از زمین اخراج شد.  

تیم ایران با هدایت مصطفی هاشمی در بازی رفت و در تهران 69 بر 73 به قزاقستان باخته بود.

در سایر بازی‌های امروز و از گروه B، چین 94 بر 58 بر چین تایپه غلبه کرد و استرالیا 98 بر 52 ژاپن را شکست داد. 

تیم ملی ایران در دومین بازی خود از ساعت 19:30 روز دوشنبه 13 تیر در سوریه به مصاف تیم ملی این کشور می‌رود. صعود هر دو تیم ایران و قراقستان به مرحله دوم قطعی شده ونتیجه این بازی‌ها در مرحله بعدی هم لحاظ خواهد شد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید