جام جهانی برای سومین بار در "آزتکا"

ورزشگاه "آزتکا" مکزیک، یکی از میزبان های جام جهانی 2026 است؛ جایی که پله و مارادونا در سال های 1970 و 1986 جشن قهرمانی برزیل و آرژانتین را برگزار کردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ ورزشگاه آزتکا در مکزیک، یکی ورزشگاه های نمادین دنیای فوتبال است که برای سومین بار میزبان جام جهانی خواهد بود.

ورزشگاه آزتکا مکزیک که در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۶ میزبان فینال رقابت‌های جام جهانی و شاهد قهرمانی اسطوره‌های برزیل و آرژانتین یعنی پله و مارادونا بوده است، از ورزشگاه های جام جهانی ۲۰۲۶ است.

قرار است برای نخستین بار در تاریخ فوتبال، رقابت‌های جام جهانی به صورت مشترک در سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار شود.

براساس اعلام فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا)، سه شهر از مکزیک، دو شهر از کانادا و یازده ایالت در آمریکا، میزبان این تورنمنت هستند.

«گوادالاخارا»، «مونتری» و «مکزیکوسیتی» سه شهر مکزیک، «ونکوور» و «تورنتو» شهرهای میزبان کانادا و «آتلانتا»، «بوستون»، «هیوستون»، «دالاس»، «میامی»، «لس‌آنجلس»، «نیویورک»، «فیلادلفیا»، «سان‌فرانسیسکو»، «سیاتل» و «کانزاس» هم ۱۱ ایالتی هستند که در آمریکا پذیرای تیم‌های شرکت‌کننده در جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود.

ورزشکاه آزتکا که در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۶ نیز میزبان فینال جام جهانی بوده است، با کسب امتیاز میزبانی این دوره از رقابت‌ها، به نخستین ورزشگاهی بدل شد که میزبان سه جام جهانی مختلف بوده است.

photo_2022-06-18_09-56-03

دیدگاه تان را بنویسید