رباتی که رفتارهای غیرقانونی را ردیابی می کند

رباتی مخصوص گشت زنی در سنگاپور به کار گرفته شده تا رفتارهای غیرقانونی مانند سیگار کشیدن در مناطق ممنوع، دست فروشی و گردهمایی بیش از ۵ نفر را ردیابی و گزارش می کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از یاهو نیوز، طی چند روز آینده یک ربات مخصوص گشت زنی در منطقه «توا پایوه سنترال» سنگاپور مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا رفتارهای اجتماعی نامطلوب را رصد کند.

مهر نوشت؛ این ربات خاویر نام دارد و در مناطقی که عابران زیادی گذر می‌کنند به کار گرفته می‌شود تا در برقراری و افزایش بهداشت و امنیت عمومی به افسران پلیس کمک کند.

سازمان HTX سنگاپور با همکاری آژانس علوم فناوری و تحقیقات این ربات را طراحی کرده‌اند تا در میان جمعیت حرکت کند و فعالیت‌های مختلف از جمله سیگار کشیدن در مناطق ممنوع، دستفروشی غیر قانونی، پارک نامناسب دوچرخه، گردهمایی‌های بیش از ۵ نفر و حضور وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت در پیاده روها را ردیابی کند.

ربات با رصد چنین رفتارهای غیرقانونی یک هشدار به مرکز دستور و کنترل خود می‌فرستد و همچنین پیامی مناسب را نشان می‌دهد تا شهروندان را از رفتار مذکور منع کند.

هدف استفاده از خاویر کاهش نیروی انسانی مورد نیاز برای گشت زنی در شهر و افزایش کارآمدی است.

ربات مذکور مجهز به حسگرهای مختلف و ویژگی‌های ایمنی است. علاوه بر آن خاویر می‌تواند به طور خودکار مسیریابی کند و از موانع ثابت و متحرک مانند عابران پیاده اجتناب کند.

در کنار این موارد ابزار مذکور مجهز به دوربین‌هایی است که چشم اندازی ۳۶۰ درجه را فراهم می‌کنند. دوربین‌های مذکور قادر به ثبت ویدئو و عکس در نور کم نیز هستند.

اطلاعاتی که خاویر ثبت می‌کند به یک سیستم تحلیل ویدئو با هوش مصنوعی فرستاده می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید