مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: مطالبات و حقوق معوقه کارکنان و کارگران شرکت نیشکر هفت تپه حدود یک هزار میلیارد ریال است.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: مطالبات و حقوق معوقه کارکنان و کارگران شرکت نیشکر هفت تپه حدود یک هزار میلیارد ریال است که اولویت نخست ما پرداخت مطالبات آنان است.

به گزارش جماران، عبدعلی ناصری روز سه شنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به واگذاری شرکت نیشکرهفت تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اظهار داشت:کارگران و کارکنان هفت تپه حقوق ماه های تیر ، مرداد و شهریور را دریافت نکرده اند که طی ۱۰ روز آینده نخستین پرداختی (حقوق تیرماه) از سوی این شرکت پرداخت خواهد شد ومابقی حقوق کارگران نیز در فواصل کوتاه مدت طبق توافق قبلی با حمایت بانک‌های ملی و صادرات پرداخت می‌شود.

وی با اشاره گذرا به مشکلات و چالش های فراروی شرکت نیشکر هفت تپه بیان کرد:برای رسیدن به تولید مطلوب در این شرکت ، ظرف ۲ تا سه ماه آینده بخش های مختلف این شرکت را بازسازی خواهیم کرد تا این واحد صنعتی به ریل اصلی تولید بازگردد.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به درپیش بودن زمان برداشت نیشکر از زمین های کشاورزی شرکت نیشکر هفت تپه اظهار داشت:پنج تا هفت هزار هکتار از زمین های کشاورزی هفت تپه زیرکشت نیشکر است که به علت تنش آبی و کمبود آب حدود سه هزار هکتار آن قابل برداشت است. با برنامه ریزی صورت گرفته از ابتدای آبان ماه همزمان با برداشت نیشکر ، محصول هفت تپه به واحدهای نیشکری امام خمینی و دهخدا حمل می شود تا تبدیل به شکر شود.

ناصری با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای طرح‌های طولانی مدت برای رونق این مجموعه بعد از واگذاری کامل، از مسئولان خواست همکاری لازم برای بازگشت این کارخانه به چرخه تولید را داشته باشند.  

مراحل واگذاری هفت تپه باید روال قانون خود را طی کند

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: مراحل واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی باید روال قانونی را طی کند.

ناصری افزود: اگر به صورت قانونی می خواهند واگذاری نیشکر هفت تپه صورت بگیرد باید این شرکت به مزایده برود تا همه بتوانند در این مزایده شرکت کنند و اگر ترک تشریفات باشد آن هم باید مراحل قانونی را طی کند.

وی با اشاره به اینکه در قبال تصمیم دولت مبنی واگذاری این شرکت به توسعه نیشکر و صنایع جانبی احساس مسئولیت می کنیم افزود: امروز(سه شنبه) برای بررسی مشکلات و چالش های فراروی، جلسه ای در هفت تپه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.