سجاد انتظاری

مقالات

 • در گفت و گو با جماران؛

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نگاهی که می گوید انتخاب مردم نادرست بود و مردم در انتخاب هایشان اشتباه کردند و وضع موجود ناشی از انتخاب مردم است، در حقیقت به انتخاب مردم اعتقاد و باور ندارد؛ آن نگاهی است که می گوید مردم منفعت خودشان را درک نمی کنند. مردم عاقل و بالغ و رشید هستند؛ اگر هم در انتخابشان اشتباه کرده باشند جبران می کنند.

 • در گفت و گو با جماران؛

  موج اعتراضات مردم، موج اعتراضات به حقی است که مردم آزرده هستند از اینکه حرمت و کرامت آنها رعایت نشده و آزرده هستند از اینکه هم باید غم نان و هم غم نام بخورند. یعنی یک موقع آدم نان ندارد ولی نام، عزت و کرامت دارد. این بی احترامی به مردم شد. از خارج کشور انتظار موج سواری داشتیم چون «اقتضای طبیعتش این است». 40 سال است که اینها علیه جمهوری اسلامی تلاش می کنند و هر روز هم می گویند فردا، پس فردا، یک ماه دیگر، شش ماه دیگر تمام می شود. ولی از داخل انتظار نبود که جریان های رادیکال داخلی بخواهند بر این موج سوار شوند و از خون هایی که ریخته شده و گلایه هایی که مردم دارند موج سواری کنند.

 • در گفت و گو با جماران؛

  علی صالح آبادی، مدیرمسئول روزنامه «ستاره صبح» در گفت و گو با جماران روند 10 ساله شدن این روزنامه را تشریح کرد.

 • گزارش جماران؛

  از مهمترین کسانی که در این انتخابات ثبت نام کرده اند می توان مجید انصاری، محمدباقر قالیباف، غلامرضا مصباحی مقدم، علی زاکانی و علی شکوری راد را نام برد.

 • در گفت و گو با جماران؛

  به نظر من باید بر عمل به قانون اساسی تأکید شود. یعنی طبق قانون اساسی اداره امور کشور بر عهده ملت است؛ با انتخابش برای مجلس، شوراها، رئیس جمهور و خبرگان رهبری. یعنی همه ارکان نظام مبتنی بر انتخابات و آرای عمومی است. برای اینکه این آرای عمومی بتواند به صحنه بیاید باید زمینه های اجتماعی و فرهنگی آن فراهم باشد.

 • میزگرد جماران به مناسبت هفته بسیج؛

  علی صالح آبادی یکی از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب، فعال سیاسی و مدیر مسئول روزنامه ستاره صبح و مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه در میزگردی به مناسبت هفته بسیج مهمان جماران بودند.

 • در گفت و گو با جماران؛

  ما اصلاح طلبان اگر بخواهیم در حاکمیت بمانیم و حداقل صداهای ما در فضای جامعه پخش شود، روش ما باید هدفمند باشد. ما نمی توانیم هر چیزی را داد و بلوا کنیم. آن موقع در مجلس بعدی ما را می زنند. بنابر این اصلاح طلبان مجلس اکثرا معتدل هستند. شاید به خاطر نظارت استصوابی ما نتوانستیم کسانی را که مقداری تندتر از فضای مرسوم مجلس باید صحبت کنند را وارد کنیم. بعد هم مقایسه می کنند و می گویند اینها ضعیف هستند.

 • گزارش جماران/

  چرا به رغم عمق کم و شدت نسبتا بالای زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی، آمار تلفات و میزان خسارات ساختمان ها کمتر از میزان مورد انتظار نسبت به موارد مشابه بود؟ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان پاسخ می دهند.

 • در گفت و گو با جماران؛

  این مرجع معزز تقلید با تاکید بر این که «فقه برای همه موارد انسان دارای برنامه است و جامعیت دارد» گفت: اما اینکه جمهوری اسلامی توانسته جلوه عملی فقه باشد باید عرض کنم که ما در این راه و جاده و مسیر حرکت کردیم؛ در بعضی موارد سرعت ما خوب و در برخی موارد کند بوده و در برخی موارد نیز رکون و سکون داشته ایم.

 • در گفت و گو با جماران؛

  اخوی ( آیت الله حسن صانعی از اعضای دفتر حضرت امام) گفت یک روز خدمت امام رفتم و گفتم فلان آقا از اوقاف پول می گیرد. ایشان گفت، آقای صانعی چهره مرجعیت را به این حرف ها مخدوش نکنید. گفت یک وقت رفتم راجع به یک روحانی ساده دیگر حرف بزنم، امام گفت آقای صانعی احترام افراد را حفظ کنید. این شیوه امام بود. خود من بارها گفته ام، داشتیم از کوچه باریکی که الآن دفتر آقای شهرستانی در آن است می رفتیم و به امام گفتم اجازه ای به پدر من بدهید. زمان آقا سید محمدباقر اجازه داشته و چون ایشان فوت کرده شما اجازه دهید. اجازه شفاهی در مورد امور صغار می خواستم. امام فرمود اگر ثقه است مجاز است. یعنی تا این حد مسائل شرعی را رعایت می کردند و صراحت داشتند در تقید به مسائل شرعی.

 • در گفت و گو با جماران؛

  آیت الله العظمی محمدعلی گرامی مهر ماه سال 1317 شمسی در قم به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را در مدرسه اى به نام مدرسه باقریه که در کنار مدرسه فیضیه واقع شده بود شروع کرد. تحصیلات حوزوی را نیز حدود سال 1330 شروع کرد و دوره سطح را حداکثر ظرف پنج سال خواند. سال 1335 به درس امام خمینی(س) و مرحوم بروجردی رفته است. رسائل و مکاسب را نیز نزد آقاى مشکینی و در مقطع سطح، مقدارى از منظومه را هم نزد آقاى منتظرى خواند؛ و در خاطرات خود می گوید: «در کلاس هاى درس آقاى حائرى، مرحوم آمیرزا هاشم آملى و مرحوم امام زیاد بوده ام.»

 • بیت تاریخی و زادگاه حضرت امام(س) که درحاشیه شمالی رودخانه خمین در محله قدیمی سرپل قرار دارد، میراث تار‌یخی با ارزشی است که مورد بازدید خیل عظیمی از ایرانگردان و جهانگردان است. این خانه از بناهای دوره قاجار است و حدود ۱۵۰ سال قدمت دارد. معماری این بنا نیز همانند معماری خانه های ایران متناسب با اقلیم خمین و استان مرکزی ساخته شده است و مصالح اصلی به کار رفته در آن نیز از خشت، گل و چوب است.

 • گزارش جماران؛

  اگر بنا باشد که امروز ارز را با قیمت 10 هزار تومان به تولیدکننده بدهند و با قیمت بالاتر تحویل بگیرند، برای هیچ کس توجیه ندارد که چنین کاری را انجام دهد. باید با نرخ ثابت ارز تسهیلات داده شود تا کارخانه ها ماشین آلات وارد کنند و مواد اولیه را هم یا از داخل و یا از خارج تأمین کنند.