حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های این هفته نمازجمعه با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی  با اشاره به خصوصیات جامعه شیعی منتظر اظهار داشت : افراد جامعه برای تحقق این امر مهم به لحاظ روحی، روانی، نظامی و اقتصادی باید آمادگی کافی را کسب کرده باشند و با تمام وجود شرایط و تمهیدات لازم را در راستای پذیرش پرچم‌دار حقیقی جهان در طبق اخلاص قرار دهند.

وی در ادامه به معنای واقعی انتظار فرج اشاره کرد و افزود : انتظار فرج یعنی آماده باش و در حالت آماده باش بودن برای ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج ) است .

ابراهیمی بشکانی با اشاره به شرایط آمادگی حقیقی در راستای پذیرش حضور حضرت مهدی(عج) گفت: دشمنان ما برای ضربه زدن به پایه‌های نظام اسلامی دست به فتنه‌های گوناگونی زده‌اند حال برای رسیدن به جامعه مهدوی شیعه و منتظر واقعی باید در مسیر سلوک رفتار خود و مطابقت آن با رفتار حضرت کوشا بود.

خطیب جمعه بهاباد با اشاره به اینکه در زندگی روزمره مفهوم انتظار را درک کرده‌ایم افزود : همه ما در یک مفهوم کلی چشم انتظار رویداد مهم دیگری هستیم که قرار است با این رویداد مهم جهان دگرگون شود و همه ناامیدی‌ها و پستی و بلندی‌ها و مشکلات حل شود انتظار برای رسیدن به عدالت جهانی از سوی یک منجی که قرار است عدالت را در جهان کنونی ما که آکنده از ظلم و ستیز و برادرکشی است به جهانی آکنده از صلح و دوستی تبدیل کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با اشاره به دیگر خصوصیات جامعه منتظر گفت: جامعه منتظر نه‌ تنها به سمت فساد و انحراف گرایش ندارد بلکه نسبت به اعتقادات و جایگزین عدل و داد و احکام نورانی اسلام تلاش بسیار داشته و زمینه را برای ظهور و پذیرش آنچه حضرت مسئولیت اظهار و ابراز آن را دارد فراهم می‌ کند.

خطیب جمعه بهاباد افزود : اقدام امام زمان، جنگ فرهنگی است که به مراتب از زمان پیامبر (ص) نیز پیچیده تر است .

امام جمعه بهاباد در ادامه به سفر یکشبنه هفته آینده آقای روحانی به یزد اشاره کرد و گفت : امیدواریم سفر رئیس جمهوری منشا خیر و برکت برای استان یزد باشد .

ابراهیمی بشکانی همچنین یادآورشد: همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان یزد وزیر اطلاعات به عنوان نماینده ویژه دولت به بهاباد سفر می کند تا مسائل و مشکلات منطقه را به استحضار رئیس جمهوری برساند از مردم خواست تا در مراسم سخنرانی که در مسجد جامع بهاباد برگزار می شود، شرکت کنند.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی یزد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.