به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی خاتم، «مجتبی آغاز» با اشاره به افزایش استقبال کشاورزان به طرح توسعه کشت انواع گیاهان دارویی، اظهارداشت: با توجه به کمبود منابع آبی سطح زیرکشت گیاهان دارویی و خصوصا کم‌آبخواه در این شهرستان هر سال رو به افزایش است.

وی عنوان کرد: زعفران و گل محمدی بیش از سایر گیاهان مورد استقبال قرار دارد و  سالانه بر وسعت زمین‌های زیرکشت افزوده می شود.

آغاز با اشاره به غنای منابع آبی منطقه نسبت به سایر مناطق استان ، افزود: با این وجود کشت گیاهان کم آبخواه مدنظر بهره‌برداران قرار دارد.

رئیس جهاد کشاورزی خاتم یادآور شد: سالانه ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب برداشت می شود و با توجه به اجرای طرح خاموشی چاه های کشاورزی در فصل زمستان ، صرفه جویی خوبی در در چهار سال اخیر در این بخش صورت گرفته است.

وی بدون اشاره به میزان صرفه جویی با بیان این که مراتع خوبی در خاتم وجود دارد، افزود: پرورش دام در مراتع سبب شده است تا کیفیت گوشت تولیدی نسبت به سایر شهرستان‌های استان متفاوت و مطلوب‌تر باشد.

آغاز خاطرنشان کرد: هم اکنون افزون بر ۳۲ هزار واحد دامی به ارزش اقتصادی افزون بر ۴۰۰ میلیارد تومان در دامداری‌های سنتی و صنعتی شهرستان نگهداری می‌شود.

هرات مرکز شهرستان ۴۰ هزار نفری خاتم در فاصله ۲۴۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.