در مراسم گشایش این دفتر که مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان هم معرفی شد امام جمعه، جمعی از مسئولان نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و جمعی از اعضای هیأت علمی  حضور داشتند.

رئیس دانشگاه اردکان ضمن تبریک حلول ماه ربیع الأول از اینکه پس از سال‌ها، دانشگاه اردکان نیز رسماً از وجود نهاد مقام معظم رهبری بهره مند گردیده اظهار خرسندی کرد و گفت: با توجه به رسالت بزرگ نهاد در دانشگاه‌ها امیدواریم این نهاد مقدس در کنار امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه منشأ خدمات ارزشمندی در دانشگاه اردکان باشد.

 فاطمه بهجتی اردکانی همچنین با اشاره به اینکه در سند راهبردی پنجساله دانشگاه اردکان، حوزه‌های فرهنگی و دینی به صورت جدی مد نظر قرار گرفته اظهار امیدواری کرد: همه دانشگاهیان در جهت تحقق راهبردهای فرهنگی دانشگاه تلاش کنند.
در ادامه  رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان یزد ضمن تشکر از عنایت ریاست دانشگاه و امام جمعه اردکان در فراهم نمودن زمینههای استقرار نهاد در این دانشگاه، به بیان اهمیت جایگاه فعالیت‌های فرهنگی در محیط‌های دانشگاهی پرداخت و اظهار داشت: فعالیت‌های دینی و فرهنگی هست که به حیات بشر عمق می‌بخشد.

حجت الاسلام حرزاده با مقایسه زندگی در کشورهای غربی با میهنمان گفت: اگرچه  در کشورهای غربی علی الظاهر قانون گرایی وجود دارد، اما قانون گرایی کمتر در کنار ارزش‌ها و اخلاقیات مشاهده می‌شود. رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، برپائی نماز جماعت، پاسخگویی به شبهات، عتبات عالیات، ازدواج دانشجویی، برگزاری کلاس‌های معارف، عضویت در شورای فرهنگی  و عضویت در جلسات ناظر بر تشکل‌های دانشجویی را از جمله وظایف نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه هنوان و اظهار امیدواری کرد: با وجود نهاد در دانشگاه اردکان، شاهد تقویت برنامه‌های دینی و فرهنگی در دانشگاه باشیم.
سپس امام جمعه اردکان در سخنانی به شرایط فرهنگی و اجتماعی کشور اشاره کرد و گفت: دانشگاهیان بایستی در کنار مسائل علمی به جد به مسائل فرهنگی و دینی اهتمام داشته باشند وهرچه در جهت اشاعه معارف   اسلامی و کاهش منکرات بکوشیم به نفع همگان هست.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل شاکر با بیان اینکه از سالهای قبل نیاز به وجود نهاد رهبری در دانشگاه اردکان محسوس بود، از عنایت نهاد مقام معظم رهبری استان و دانشگاهیان اردکان قدردانی کرد.
 صحرایی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه هم در این نشست با اشاره به اینکه دانشگاه‌های نسل چهارم دانشگاه‌های اجتماعی هستند گفت: این شعار نشان از این هست که در شرایط کنونی همه به این نکته رسیده‌اند که اهمیت مسائل اجتماعی و فرهنگی تا چه میزان در دانشگاه‌ها زیاد می‌باشد.
در پایان مراسم طی حکمی از سوی رئیس دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، حجت الاسلام حمید طالب پور اردکانی به عنوان مسئول دفترنهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان معرفی شد.

همچنین از حجت الاسلام فرهاد فتوحی که طی سالیان گذشته  به عنوان عضو شورای فرهنگی و برگزاری نماز جماعت در دانشگاه اردکان فعالیت داشته، قدردانی شد.

این دانشگاه ۷۵۰ دانشجوی جدیدالورود دارد و با ۵۰ کد رشته فعال سه هزار دانشجو را تاکنون جذب کرده است.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.