مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت: با توجه به وظایف محوله جمعیت هلال احمر، این مجموعه در راستای خدمت‌گذاری بیشتر به عزاداران حسینی ایستگاه‌های سلامت و امدادی خود را در نقاط مختلف برپا و برای خدمتگذاری بیشتر به مراجعه‌کنندگان از تمامی ظرفیت‌های موجود بهره برد.

دکتر محسن حرازی زاده از ارائه خدمات امدادی به ۵۲ نفر حادثه دیده همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در یزد خبر داد و گفت : ۴۰ نفر درمان سرپایی و ۱۲ نفر نیز توسط آمبولانس هلال احمر به نزدیک ترین مرکز درمانی انتقال یافتند.

حرازی زاده عنوان کرد : عمده فعالیت انجام پذیرفته در چادرهای درنظر گرفته شده جمعیت هلال‌احمر استان یزد با عنوان «ایستگاه سلامت»، کنترل فشار خون و تست قند خون بوده که از میزان سلامتی خود در شاخص‌های درنظرگرفته شده مطلع شدند.

وی بیان داشت : برای ارائه خدمات به مردم در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی ۹ دستگاه آمبولانس و ۱ خودروی کمک دار سبک بکار گرفته شده بود که  در مجموع خدمات مورد نظر در قالب ۱۰ تیم عملیاتی ( تیم های امداد و نجات جاده ای ، تیم واکنش سریع ، تیم کوهستان ، تیم توانا و ... ) ارائه شود.

این مسئول به بهره‌مندی از ۳۶ نیروی عملیاتی هلال‌احمر طی این دو روز اشاره کرد و گفت: همچنین هیئت های جوانان علی اکبر (ع) شعب استان با برپایی مراسم سوگواری یاد شهدای کربلا را گرامی و غنچه های هلال احمر نیز در مراسم های عزاداری شرکت و با برپایی استگاه های صلواتی از عزاداران پذیرایی نمودند.

آیین های تاسوعا و عاشورای حسینی به طرز باشکوهی در حسینیه‌ها و تکایای این استان برگزار شد.

۶۱۹۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.