فرماندار اردکان با اشاره به نتایج آزمایش های سرباره های فولادی گفت: سرباره‌های فولادی آلودگی زیست‌محیطی برای راه‌سازی ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهروز شهابی‌زاد با استناد به نتایج آزمایشات انجام شده در خصوص استفاده از سرباره های فولادی اظهار داشت: براساس گزارش صاحب‌نظران و نتایج آزمایش‌ها، سرباره‌های فولادی اردکان آلودگی زیست‌محیطی و بهداشتی برای استفاده در راه‌سازی را ندارند و می توان مورد استفاده قرار داد.

وی ادامه داد: این سرباره های فولادی از لحاظ منظر شهری برای استفاده در شانه راه‌ها مناسب نیستند و تنها می‌توانند با دانه‌بندی در زیرسازی جاده‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

فرماندار اردکان کارگروه محیط‌ زیست را عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری و اظهار نظر در خصوص مباحث زیست‌محیطی در شهرستان عنوان کرد و گفت: ترکیب اداری و علمی این کارگروه، تصمیم‌گیری‌ها را تسهیل می‌کند و نگرانی مردم در برخی موارد زیست محیطی را بررسی و کارشناسی شده رفع خواهد کرد.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات موجود، مباحث محیط ‌زیستی شهرستان است که موجب نگرانی مردم و مسئولان شده و در کنار آن، برخی اظهار نظرهای غیرعلمی توسط افراد غیرمتخصص باعث تشدید موضوع شده است.

شهابی زاد با بیان اینکه کارگروهی در این زمینه تشکیل شده که می تواند با برنامه ریزی و تصمیم گیری درست از اتخاذ تصمیمات نادرست و بحران‌آفرین در حوزه محیط‌زیست جلوگیری کند، عنوان کرد: در جلسه اخیر کارگروه، درباره احداث کارخانه آهک در شرق اردکان، طرح توسعه یک واحد پرورش اسب و موضوع سرباره‌های فولادی بحث، تبادل‌نظر و تصمیم‌گیری شد.

فرماندار اردکان در تشریح مصوبات و تصمیمات کارگروه اظهار داشت: با احداث کارخانه آهک در شرق اردکان به‌ دلیل قرارگیری در محور گردشگری مخالفت شد.

وی همچنین بیان داشت: بر اساس نظر مثبت کارگروه درباره توسعه واحد پرورش اسب، این موضوع به‌ عنوان یک صنعت جدید و پاک که آلایندگی زیست محیطی ندارد نیز موافقت شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.