فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به دست یافتنی بودن آرمان‌های تمدن اسلامی ذکر شده در بیانیه گام دوم انقلاب، خبرنگاران را از اقشار فرهیخته‌ای دانست که می‌توانند این تمدن بزرگ اسلامی را احیا کنند.

به گزارش ایسنا – منطقه یزد، سرهنگ «رضا پورشمسی» در جمع خبرنگاران ضمن قرائت آخرین خبر ارسالی شهید خبرنگار صارمی، گفت: شهید صارمی از شهدایی است که حتی تا لحظاتی قبل از شهادت خود و در حالی که مرگ خود را به چشم می‌دید، باز هم به وظیفه خطیر خود یعنی خبرنگاری عمل کرد.

وی افزود: خبرنگاران سفیران و نمایندگان آحاد جامعه هستند که می‌توانند مسئولان را به پاسخگویی موظف کنند و مسئولان را به معنی کلمه مسئول نگه دارند یا به عبارتی مورد سئوال قرار دهند.

وی همچنین از خبرنگاران به عنوان پیشران توسعه‌ی مبتنی بر تکامل انسان‌ها در کشورمان یاد و اظهار کرد: هر چند کشورهای غربی توسعه و عمدتاً توسعه اقتصادی را مدنظر دارند و کشورها را بر همین اساس به کشورهای توسعه‌یافته و غیر توسعه‌یافته دسته‌بندی می کنند ولی در کشورمان توسعه مبتنی بر تکامل انسان‌ها و رسیدن به تمدن اسلامی مورد اهتمام است لذا خبرنگاران مسئولیت خطیری برعهده دارند و قطعاً اگر از دیدگاه تمدن اسلامی فعالیت کنند، این وظیفه خطیرتر نیز خواهد بود.

فرمانده سپاه الغدیر با بیان این که در کشورمان مسئله حکمت و توسعه دنبال می شود، اظهار کرد: خبرنگار در نظام اسلامی وظیفه خاصی را برعهده دارد و قطعاً چالش‌های این قشر در کشورمان که می‌خواهد به عنوان یک نظام جهانی، تمدن اسلامی را در جهان شکل دهد، بسیار سخت‌تر است.

وی با اشاره به آرمان تمدن اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب، عنوان کرد: گاهاً دستیابی به این آرمان‌ها به رغم آیات و روایات متعددی که در این رابطه وجود دارد، برای برخی افراد دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد ولی «ویل دورانت» فیلسوف، تاریخ‌نگار و نویسندهٔ آمریکایی در جلد یازدهم کتاب تاریخ تمدن در این باره اعتراف می‌کند که پیدایش و اضمحلال تمدن اسلامی از حوادث بزرگ تاریخ است.

وی ادامه داد: در این کتاب آمده است که «اسلام طی پنج قرن از لحاظ نیرو، نظم، بسط قلمرو، اخلاق نیک، تکامل زندگی، ادبیات و علوم طب و فلسفه پیشاهنگ جهان بود... دنیای اسلام در جهان مسیحیت نفوذهای زیادی داشت ... علمای مسلمات ریاضیات، طبیعیات، هیات و طب را به کمال رساندند و به اروپا ارسال کردند.»

سرهنگ پورشمسی تاکید کرد: بدون شک یکی از قشرهای فرهیخنه که می‌تواند این تمدن اسلامی را مجدداً احیا کند، غبرنگاران هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فلسفه ایجاد بسیج رسانه، گفت: بسیج رسانه با هدف متعالی کردن جامعه رسانه‌ای کشورمان تشکیل شده و سعی دارد به انسجام بخشی و حرکت رسانه‌ها در مسیر انقلاب کمک کند.

وی بر فرهنگ‌سازی بیشتر جهت پاسخگویی مسئولان به رسانه‌ها تاکید کرد و همچنین با اشاره به اهمیت مردمی شدن فعالیت رسانه‌ها، تصریح کرد: دفاع مقدس تا سال 60 که به انتظار سپاه و ارتش بود، هیچ اتفاق خاصی را در جنگ تحمیلی رقم نزد ولی از آذرماه سال 60 و در عملیات ثامن الائمه که به منظور رفع حصر آبادان انجام شد با مردمی شدن جنگ توانست در مقابل توان 58 کشور جهان موفق شود.

این فرمانده ارشد سپاه یزد به شکل‌گیری اندیشه داعش برای نابودی تفکر اسلامی و شیعه نیز اشاره و اذعان کرد: در جریان جنگ سوریه مقابل داعش با کمک حزب الله پیروز میدان بودیم به طوری که پس از باز پس‌گیری حلب اجساد کشته‌های داعش از 92 کشور دنیا تحویل داده شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش و در پاسخ به خبرنگاران گفت: نگاه سازمانی سپاه پاسداران به همه آحاد مردم نگاه انقلابی یا غیرانقلابی است و دایره تنقلابی بودن مردم به مراتب وسیع‌تر از دایره غیرانقلابی است به طوری که اکثریت مردم و مسئولان را دربرمی‌گیرد ولی عده قلیلی هم هستند که با ایجاد اخلال در جامعه امنیت، جان و ناموس این مردم را نشانه رفته‌اند که با آنها با جدیت و اقتدار مقابله خواهیم کرد.

وی به اجرای دو هزار طرح محرومیت ‌زدایی در استان توسط ساه الغدیر یزد در سال جاری نیز اشاره و این اقدامات را شامل بازسازی‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در شهرها و روستاهای محروم استان و فعالیت‌های دیگر محرومیت‌زدایی ذکر کرد.

سرهنگ میرشمسی در پایان نیز از دیگر اقدامات سپاه استان را ساخت و بازسازی 450 باب منزل مسکونی سیل‌زدگان خوزستان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه سپاه پاسداران از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوان و متعددی برخودار است که همه آن متعلق به مردم کشورمان است.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.