نماینده بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه کشور گفت: دهکده توریستی تیجرد یکی از طرح‌‌های کم‌نظیر گردشگری کشور است که هر مسئولی پس از بازدید از آن و مشاهده عزم و جدیت بخش خصوصی برای کارآفرینی در حوزه گردشگری، مسئولیت سنگین‌تری را برای حمایت از آن بر دوش خود احساس خواهد کرد.

«محمدرضا صباغیان» در جریان بازدید از این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، دهکده توریستی تیجرد ابرکوه را یکی از طرح‌های بی‌نظیر در استان یزد و کم‌نظیر در کشور خواند که در صورت تکمیل حتی می‌تواند شهرستان یزد را هم از لحاظ جذب توریست، تحت‌ تاثیر قرار دهد.

وی اظهار کرد: انتخاب ابرکوه به ‌عنوان یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور با وجود آثار تاریخی و فرهنگی بی‌نظیر که یکی از جلوه‌های آن امروز در دهکده توریستی تیجرد قابل مشاهده است، بسیار شایسته و به جا بوده است.

این نماینده مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: هر مسئولی که از این مجموعه عظیم و تلاش‌های بی‌وقفه بخش خصوصی بازدید کند، قطعاً تکلیف و وظیفه سنگین‌تری در قبال تسهیل روند تکمیلی این طرح بر دوش خواهد داشت.

وی ادامه داد: متولیان طرح گردشگری دهکده توریستی تیجرد تاکنون حدود 50 میلیارد ریال در مجموعه‌ای به وسعت 150 هکتار سرمایه‌گذاری کرده‌اند و برای تکمیل آن نیازمند حدود 120 میلیارد ریال اعتبار هستند که در این زمینه مسئولان باید دست این کارآفرینان را گرفته و مورد حمایت همه‌جانبه خود قرار دهند.

صباغیان ضمن درخواست از استاندار یزد و مسئولان سازمان میراث فرهنگی کشور برای حمایت از این طرح که از نظر جذب توریست می‌تواند موجب توسعه و رشد منطقه شود، گفت: فعالیت بخش خصوصی در این منطقه باید مورد قدردانی دستگاه‌های دولتی قرار گیرد و مسئولان دولتی که عهده‌دار حفظ ابنیه تاریخی و توسعه صنعت گردشگری هستند، هر چه در توان دارند در این باره بکار گیرند و از هیچ مساعدتی دریغ نکنند.

وی با بیان اینکه عدم‌حمایت مسئولین ممکن است موجب به سرانجام نرسیدن طرح شود، تصریح کرد: عزم و این طرح در صورت تکمیل می‌تواند در هر گام درآمدزایی، اشتغال و رونق را به همراه داشته باشد.

نماینده مردم ابرکوه در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر گسترش تبلیغات جهت معرفی این طرح، آمادگی خود را جهت حمایت از آن را اعلام و اضافه کرد: به ‌عنوان نماینده مردم ابرکوه هر آنچه را در توان دارم به کار خواهم گرفت تا بحث گردشگری شهرستان توسعه یابد.

صباغیان در پایان به سفر «علی‌اصغر مونسان» رییس سازمان میراث فرهنگی کشور در دو نوبت به ابرکوه اشاره کرد و یادآور شد: انتخاب ابرکوه به‌ عنوان شهر نمونه گردشگری نشان‌دهنده ظرفیت بالای این منطقه بوده و  ضروری است که محور همه تلاش‌ها در شهرستان بر بحث میراث فرهنگی و گردشگری قرار گیرد.

گفتنی است؛ طرح دهکده توریستی تیجرد یکی از طرح‌های بزرگ گردشگری شهرستان ابرکوه است که به همت بخش خصوصی در حال اجراست و شامل دو قلعه تاریخی، 70 اتاق، دو موزه، رستوران و کافی‌شاپ، بخش رصد ستارگان، زمین‌ ورزش، محوطه ‌بازی کودکان، برکه و استخر ماهیگیری، بیش از دو کیلومتر قنات و باغات میوه، هلی‌پد و حدود 20 سیاه ‌چادر است که مجموعه در منطقه‌ای به وسعت 150 هکتار ایجاد می‌شود.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.